Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Właśnie dowiedziałem się, że moja ciotka chce zmanipulować mojego dziadka do wzięcia kredytu hipotecznego, którego zabezpieczeniem miałoby być mieszkanie mojego dziadka.

O całej sytuacji dowiedziałem się dosłownie przed chwila, od sąsiadki mojej babci. Problem na ten moment polega na tym, ze jakikolwiek podjęty przeze mnie krok na tym etapie, będzie skutkował wywołaniem jednej wielkiej awantury, jakiej moja rodzina nie widziała zapewne do kilku pokoleń wstecz. Na ten moment wolałbym tego uniknąć, zważywszy na fakt, ze sąsiadce po prostu mogło się cos pomieszać i nie mam pewności, czy sytuacja w ogóle miała miejsce. Kolejny problem polega na tym, ze dziadek, jak i ciotka mieszkają w Gdańsku, ja natomiast na co dzień stacjonuje w Rzeszowie, wiec wszystko musze załatwiać zdalnie.
Rzeczona ciotka jest córką mojego dziadka, która po jego śmieci miała odziedziczyć polowe mieszkania, druga polowa natomiast miała należeć do mojego zmarłego ojca. Po śmierci taty nie podejmowaliśmy z matką żadnych działań notarialnych związanych z mieszkaniem dziadka i tu pojawia się pytanie do was:

Czy dziadek, pod wpływem manipulacji ciotki mógłby bez mojej zgody zaciągnąć pożyczkę pod zastaw mieszkania, którego to jestem jednym ze spadkobierców?
#prawo #nieruchomosci #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ed4a9d86ac248b6bb5465a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Póki dziadek żyje, nikt nie jest spadkobiercą. Niczego nie bierz za pewnik.
Ja brałem coś za pewnik i zostałem z niczym. Z #!$%@? NICZYM.
Póki dziadek żyje, rozporządza swoim majątkiem jak chce - może #!$%@?ć nawet odwróconą hipotekę i tyle mieszkanie zobaczysz. Może je przepisać na Rydzyka i tyle je zobaczysz. Może dać mieszkanie na zabezpieczenie kredytu i je stracić i tyle je zobaczysz.
Weź tą sąsiadkę na spytki i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Chroń dziadka i wybij mu z głowy kredyty (choć kto mu go da w podeszłym wieku?), żeby nie został za parę lat pod mostem. To pewnie jego jedyne zabezpieczenie na starość, a zawsze może je oddać w odwrotną hipotekę jakby mu kasy brakowało.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: generalnie, mieszkanie miało być na twojego ojca i jego siostre, ojciec zmarł. Jeżeli był testament był spisany na ojca i jego siostre, to naturalnie może część ojca przejść na twoją matkę i ciebie. Tylko, do momentu jak dziadek żyje to on rozporządza swoim mieniem chyba że, i tutaj znów xD (jeżeli twoja babka umarłą, nie mając testamentu, to jej część - jak byłą we wspólnocie majątkowej, powinna zostać podzielona równo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheDzions: tak nie do końca to działa, bo moja dziewczyna jest w podobnej sytuacji, gdzie ojciec zmarł wcześniej od babci, a babcia nie zmieniła testamentu gdzie jako spadkobiercy domu byli wpisani jej ciotka i ojciec, więc nie należy jej się połowa domu tylko zachowek
  • Odpowiedz