Wpis z mikrobloga

Elko ADHDowe świry, jaka dawka #medikinet na Was działa? I jakie to działanie faktycznie jest? Co się zmienia w Was po zażyciu? Ja biorę wersję CR od około tygodnia i co parę dni zwiększam dawkę. Dziś wziąłem 30mg ale nie czuję jakbym cokolwiek zażył. Ani nic się nie pogarsza, ani nic się nie polepsza. A okropnie mnie ciekawi jak to realnie wpływa na funkcjonowanie. Jest też ten drugi popularny lek, który niektórzy z tego co widziałem tutaj biorą, bo medi nie zadziałał. Też chętnie się dowiem jak to wyglądało ze zmianą leku i jak ten nowy działa. Nie pamiętam jego nazwy xd

#adhd
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest Concerta
@nafukanyXD: O właśnie o ten lek mi chodziło.
I jak rozumiem pogarsza lęki, ale nie te wywoływane stricte przez ADHD? O ile takie u Ciebie występują.
A jak ogólnie oceniasz swoją sytuację w porównaniu z tym jak było zanim zacząłeś brać leki?
Tak pytam nachalnie, bo po prostu dla mnie to jest totalny abstrakt że może faktycznie być lepiej w tej całej #!$%@? związanej z adhd
@JamKarzeu2: wszystkie lęki pogarsza. Te leki działają na noradrenalinę także potrafi cie wystrzelić tak ze czujesz się jak na polowaniu, tylko ze to ty jesteś tym na kogo się poluje ( ͡° ͜ʖ ͡°) przynajmniej u mnie tak działa. Lekarz zapisał beta blockery ale one mam wrażenie niwelują działanie leków na ADHD wiec mam zamiar przejść na pregabaline zamiast nich oraz lewodope żeby zwiększyć ilość dopaminy.

Ogólnie,
@JamKarzeu2: W sumie na mnie to i 10mg cr działało. Jestem teraz na 20mg cr i bardziej pobudzony chyba jestem w pozytywnym sensie -- więcej energii do działania. Lęków nie miałem nigdy i nadal nie mam. Chyba raz byłem trochę spięty po lekach, a tak to można powiedzieć że częściej jestem spięty jak lek schodzi niż w trakcie.

Skutków ubocznych żadnych, tylko ja chłop zdrowy, ciśnienie w normie, puls koło 60
@nafukanyXD: No właśnie cholera często ten adderall się pojawia w dyskusjach nt. ADHD. Może da się go jakoś ściągnąć z darkwebu, ale no ja o tym póki co nie myślę xd

a tak to można powiedzieć że częściej jestem spięty jak lek schodzi niż w trakcie.

A bierzesz coś jeszcze do medi? Jakieś witaminy itd, bo podobno da się takim rzeczom w ten sposób zapobiegać

Na lekach wydaję się bardziej czujny
@cringecringecringehooolybased: W obecnej chwili jestem na dawce 30mg CR. Narazie jestem na dobieraniu mi dawki odpowiedniej, lekarz mi ją stopniowo zwiększa - pierwszy tydzień 10mg, drugi 20 mg, trzeci i czwarty tydzień 30 mg (na tym etapie jestem aktualnie) piąty tydzień 40 mg, szósty tydzień 50 mg i siódmy 60 mg, później następuje wizyta. Z każdą zwiększoną dawką zauważam kolejne pozytywne skutki. Np. Gdy wchodzę do sklepu w godzinach szczytu, czuje
@JamKarzeu2: decyzyjność jest u mnie zwiekszona, nie zastanawiam się że mam coś do zrobienia tylko to robię (przeważnie) Jestem zmotywowany do zmiany życia na lepsze. Po 6-7h mam ogromny brak motywacji i jestem rozdrażniony. Po ustaleniu dawki CR która jest dla mnie odpowiednia bede miał wydłużany czas działania Medikinetem IR, muszę się przemęczyć.
@JamKarzeu2:

A bierzesz coś jeszcze do medi? Jakieś witaminy itd, bo podobno da się takim rzeczom w ten sposób zapobiegać

d3 2000j i omega3 tak, że epa + dha >= 1000mg, epa:dha = 3:2 w moim przypadku

A to ja mogę siedzieć w miarę spokojnie, tylko prawie zawsze czymś stukam, albo jakieś drobne ruchy wykonuję kończynami/palcami. A książek z jakiego powodu nie mogłeś czytać? Też z potrzeby ruchu, czy nie mogłeś
A i w sumie z przyjemnych jeszcze rzeczy, których nawet nie oczekiwałem to wywalenie złych nawyków, które wynikały tylko i wyłącznie z nudy i pogoni za dopaminą. 2 miesiące na lekach, ani razu żadnych słodyczy, przekąsek, chipsów -- NIC. 0 wysiłku w to włożone. Tak samo masturbacja. Można to podpiąć pod zwiększenie silnej woli, no i tą duża decyzyjność i motywację do polepszenia życia.
@JamKarzeu2: Na mnie działa ok w dawkach od 10mg, pomaga w utrzymaniu koncentracji, głównie przydaje się do pracy, która wymaga skupienia. Najlepiej zażyć lek i od razu siadać do roboty, wtedy pomaga w utrzymaniu uwagii na tym co robię, ale i tak trzeba się zebrać i do tego usiąść. Jak leżę i nic nie robię to mogę dalej leżeć i nic nie robić xD