Wpis z mikrobloga

#wojsko #militaria #bekazpisu #krab

Jprd. Na #!$%@? mamy produkować zagraniczne haubice jak mamy Kraba? Info, że będą produkować dwa modele haubic mnie nie uspokaja.
Koreańczycy mają w #!$%@? mocny lobbing aby wcisnąć nam haubice i jej produkcję, której nie potrzebujemy kosztem rodzinnej konstrukcji.
  • 16
@Variv: Z Krabem to się jeszcze trochę klei - wszystkie Kraby będą szły na Ukrainę, a będziemy sprowadzać i otwierać dodatkowe moce przerobowe na haubice k9, na których eksport nie mamy licencji. Docelowo, ma być w oparciu o to Krab 2, na bazie zarówno doświadczeń z Kraba jak i K9. Na ile to wszystko się ziści to nie wiadomo, ale to ma jeszcze jakieś ziarno logiki.

Natomiast niech ktoś mi powie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GaiusBaltar: FA-50 z tego co zrozumiałem to tylko dlatego że mogą być w miarę szybko u nas a na resztę trzeba czekać dużo dłużej. No i może mają plan żeby #!$%@?ć wszystko co radzieckie na Ukrainę, więc piloci by bez samolotów zostali ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: popraw mnie jeśli się mylę ale czy z tymi haubicami nie jest tak jak z "polskimi autobusami" z solarisa. Że niby polskie ale silnik produkuje x hamulce y skrzynie z.
I Polskie wkład to było złożenie tego do kupy.

A druga rzecz jak potrzebujemy licencję na sklejenie pudła to o czym ty chcesz rozmawiać?
A tak mamy przynajmniej przemyślany produkt od a do z.
@Variv: Z Krabem to się jeszcze trochę klei - wszystkie Kraby będą szły na Ukrainę, a będziemy sprowadzać i otwierać dodatkowe moce przerobowe na haubice k9, na których eksport nie mamy licencji. Docelowo, ma być w oparciu o to Krab 2, na bazie zarówno doświadczeń z Kraba jak i K9. Na ile to wszystko się ziści to nie wiadomo, ale to ma jeszcze jakieś ziarno logiki.


Natomiast niech ktoś mi powie
@Variv: Pierwsze K9 będą kupione w całości, później pewnie składane z prefabrykatów bez nadmiernego obciążania naszych mocy produkcyjnych. Dodatkowo K9 mają automat ładowania, Kraby nie. To jest zapchajdziura za Kraby, które pewnie teraz w całości będą trafiać na Ukrainę.
@GaiusBaltar: FA-50 z tego co zrozumiałem to tylko dlatego że mogą być w miarę szybko u nas a na resztę trzeba czekać dużo dłużej. No i może mają plan żeby #!$%@?ć wszystko co radzieckie na Ukrainę, więc piloci by bez samolotów zostali ¯_(ツ)_/¯


@Migfirefox Ale te FA 50 się do niczego bojowo nie nadają.
Wariant szkolno - bojowy samolotu oznacza, że można się na nim szkolić w walce a nie tylko
Dodatkowo K9 mają automat ładowania, Kraby nie.


@GaiusBaltar: K9 będą mieć automat ładowania, dopiero wersja A2 które wejdzie do służby za ~5 lat

więc piloci by bez samolotów zostali


@Migfirefox: Problem w tym, że nikt nie przeskoli pilotów MiGów u nas na F/A-50 pewnie, bo na F-16 też szedł nowy narybek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GaiusBaltar Nie widzę sensu marnować mocy produkcyjnych aby produkować K9 skoro w to miejsce można wyprodukować więcej Krabów. Gdzie tu sens?

Jak brakuje haubic to ok kupić trochę tych K9 ale produkować swoje skoro swoje mamy.


@Variv: tylko problem jest taki, że HSW jest załadowana pod korek do 2026 z Krabami które pójdą na Ukrainę. Nie możemy tyle czekać ¯\_(ツ)_/¯
@GaiusBaltar Nie widzę sensu marnować mocy produkcyjnych aby produkować K9 skoro w to miejsce można wyprodukować więcej Krabów. Gdzie tu sens? Jak brakuje haubic to ok kupić trochę tych K9 ale produkować swoje skoro swoje mamy. @Variv: tylko problem jest taki, że HSW jest załadowana pod korek do 2026 z Krabami które pójdą na Ukrainę. Nie możemy tyle czekać ¯_(ツ)_/¯


@Migfirefox Skoro HSW jest załadowane pod korek to jak będą produkować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: z tego co mówił ten pułkownik u Wolskiego to jakoś to ogarną żeby HSW tłukła Kraba, a później Kraba 2, a K9 będą robione gdzie indziej. Tylko to takie gadanie na razie bo nie mogą dać konkretów więc w sumie nic nikt nie wie.
Tylko widzę że prezes HSW już nie jest prezesem więc może być z tego ładny cyrk xD
@Variv: z tego co mówił ten pułkownik u Wolskiego to jakoś to ogarną żeby HSW tłukła Kraba, a później Kraba 2, a K9 będą robione gdzie indziej. Tylko to takie gadanie na razie bo nie mogą dać konkretów więc w sumie nic nikt nie wie.

Tylko widzę że prezes HSW już nie jest prezesem więc może być z tego ładny cyrk xD

@Migfirefox To i tak się nie spina. Bo zamiast