Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś, kto zakupił Steam Deck z zamiarem używania go głównie jako konsoli podłączanej pod TV (plus pad do PS4 na przykład) lub jako alternatywy dla PC do grania (zewnętrzny monitor + klawiatura i myszka po BT) i może powiedzieć czy jest z takiej opcji zadowolony? Jakieś uwagi?

Kontekst: chciałbym sobie popykać rekreacyjnie w nieco nowsze tytuły, ale nie mam na tyle czasu na granie, żeby ładować pieniądze w jakiś PC "gamingowy" (szkoda mi też na niego miejsca). Nie interesują mnie też za bardzo RTX, grafika 4k w 60 klatkach, gry AAA z 2022 i tego typu rzeczy. Chciałbym sobie popykać np. w Wiedźmina 3 na 720p (ew. 1080p jak się da; aktualnie pykam sobie w starsze tytuły na laptopie z 2015 i generalnie nie narzekam, więc moja "poprzeczka" jest ustawiona dość nisko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Alternatywa, którą rozważałem to Nvidia GeForce Now, ale nie podoba mi się to, że co jakiś czas znikają z niej gry, bo wydawca nie życzy sobie, żeby tam były, poza tym nie chcę być zależny od zewnętrznej usługi, jakości internetu itp.

Inne sensowne propozycje mile widziane.

#gry #konsole #pc #steamdeck #kiciochpyta
  • 10
Dzięki za odpowiedzi!

mozna podlaczyc pada od ps5 przez steam i bluetooth, ale system lubi sie ui lockowac,


@Gandalf_Rudy: Tzn. dzieje się tak z powodu pada? Czy to są dwa niezależne komentarze? :-)