Wpis z mikrobloga

@rzuf22: masz tą lokatę na 1.5% w EUR? Bo to praktycznie niemożliwe, żeby bank coś takiego oferował. Ja bym bardzo chętnie skorzystał z takiego produktu, ale nie widzę tego nigdzie poza tą stroną.

Wejdź na stronę dowolnego banku i zobaczysz, że nikt nie daje więcej niż 0.1, do niedawna depozyty euro były oprocentowane ujemnie, -0.5% w skali roku.
  • Odpowiedz
@rzuf22: znalazłem regulamin i rzeczywiście wygląda na to, że dają 1.5 w lokacie na 18msc. Nie wiem gdzie jest haczyk, ale to bardzo dobra oferta. Żaden inny bank nie oferuje odsetek na lokacie EUR, ew mają 0.1
  • Odpowiedz
@Stolbilardowy: nie interesowałem się zbytnio w lokatach EUR, bo nie mam tej waluty, głównie patrzyłem coś w kontekście USD. Chciałem też popatrzeć coś w kontekście obligacji skarbowych/korporacyjnych w USD, ale utknąłem w martwym punkcie, bo nie mam obywatelstwa USA.
  • Odpowiedz
@cherrz też się nad tym zastanawiam i ja to widzę tak (może źle rozumuję to mnie poprawcie).
Mając dla przykładu 1000 euro możemy je:
A) trzymać, licząc na wzrost kursu. Ile musi wzrosnąć zaraz policzymy
B) wymienić po aktualnym kursie (załóżmy) 4,7 zł i mieć 4700 zł. Tę kwotę dać na 3 miesiące na lokatę 7% (obecnie chyba najrozsądniejsze rozwiązanie, poza tym 7% dają właśnie na 3-6 miesięcy).

Rozważmy punkt B. Po 3 miesiącach będziemy z 4700 zł
  • Odpowiedz