Wpis z mikrobloga

@blinxdxb: to nie do końca prawda, te nowe akcje to "waluta" AMC. "Tak więc akcje uprzywilejowane mają lepsze prawa w przypadku przejęcia lub sprzedaży nowego długu lub akcji zwykłych. Ma przyszłą wartość, ale nie jest powiązana z wyceną spółki w taki sam sposób jak akcje zwykłe. Stąd też rozpoczyna handel po 0,01 USD, czyli o wartości nominalnej $AMC."
@nazgut: nieprawda. To zwykły common stock pod inna nazwa i tickerem. To nie jest preferred stock, a widze, ze dużo ludzi go z tym myli, bo ma w nazwie preferred. Te akcje nie dając nic więcej niz akcje AMC a wycena jest standardowa w przypadku takich akcji. Nie będą jednak za tyle tradowane. Nie da się na nyse listowac i handlować penny stocks.
@nazgut: cena nominalna to min 4 dolce jeśli wierzyć w to co mówi nyse. 0.01 jest dlatego, ze amc nie chciało wydać więcej kasy, ale nie mogą tego listowac za tyle, dlatego wszystkie daty są odwrócone i ex dividend jest na końcu zamiast na początku
@blinxdxb: jest to transza kapitału własnego, która nie jest jeszcze w pełni zabezpieczona w sposób, w jaki jest $AMC, więc podejrzewam, że otrzymasz akcje $AMC będące w czymś w rodzaju podziału 90/10 obecnej ceny.
@nazgut: zmieniłeś temat ale to tez nieprawda. Otrzymasz akcje z wycena 0.01 ale dlatego odwrócone sa daty żeby mogli wylistowac APE z cena minimalna jaka jest na nyse. Przy IPO to sa 4 dolce, nie wiem w 100% czy tu będzie ro samo, ale wiem, ze nie da się na nyse handlować akcjami które kosztują mniej niż dolca, bo delisting pójdzie. Ja już chyba rozumiem dlaczego na was mówią małpy