Wpis z mikrobloga

Ten cały "raport" Amnesty International jest bardzo naciągany i mało merytoryczny, oskarża Ukraińców o prowadzenie działań zbrojnych po prostu w miastach, ale przedstawione tam przypadki rzekomego złamania Konwencji są marginalne jak na pól roku walk i jak pisałem - bardzo naciągane, jak czasowe zajmowanie budynków obok których mieszkają cywile, brak info o uporczywej obronie w takich warunkach, a autorzy byli tylko na tyłach frontu. Rzekomo w tych przypadkach były dostępne inne pozycje - ale autor nie jest tutaj kompetentny w ocenie takich sytuacji i nie wie czy alternatywy nie były już pod obserwacją lub ostrzałem nieprzyjaciela. Jedynym poważnym zarzutem jest przypadek użycia dwóch szpitali do nocowania i wydawania jedzenia żołnierzom UA. Problem jest taki że ekstrapolują te przypadki na całość armii ukraińskiej pisząc o "strategii". Już samo to dyskwalifikuje autora który nie wie czym strategia jest...

Ale spoko, AI jest obiektywne - wobec Rosjan też są błędy - autor usilnie pisze że broń kasetowa jest zakazana co jest zwyczajną nieprawdą xd

#ukraina #wojna #wojnainformacyjna
  • 3
@willard: nie od dzisiaj wiadomo że AFU tak działa - nikt im tego za złe nie ma. Możemy się jedynie doczepić tego że nie wiedzą jak przeprowadzać ewakuacje na zagrożonych terenach. (Nadal tego nie robią) a mają możliwości aby przenieść ludzi na zachód kraju aby zapewnić im bezpieczeństwo, czemu tego nie robią? Tego nikt nie wie.
@willard: rozumiem, że byłeś na miejscu i to wszystko widziałeś, że z taką pewnością wydajesz osądy? Bo jednak Ci z AI tam byli i podejrzewam, że trochę lepiej się znają na temacie niż Ty xDDD ja rozumiem, że coś się może nie podobać ale ludzie, prawda jest jaka jest i tyle.