Wpis z mikrobloga

Post typu #zalesie bo to co monterzy z #upc odwalają w #szczecin to jest nieśmieszny żart. Zamówiony montaż internetu dla różowej. Przyszedł wczoraj fachowiec, pokręcili się po mieszkaniu, popatrzał na gniazdko i pyta się różowej "a jak ten kabel idzie", a ona na to że nie wie bo to mieszkanie jest świeżo po remoncie przez poprzednich właścicieli. Fachura pokręcił nosem i mówi że jak nie wie jak idą kable to on nie zrobi. Różowa nie rozeznana w temacie, to pyta się ale czy sygnału nie ma w wyprowadzonym gniazdku w mieszkaniu czy jak. On mówi że sygnał jest, ale on nie wie gdzie kabel wychodzi i on tego nie zrobi bo musiałby "kuć tynk w całym mieszkaniu". No to w takim razie różowa pyta się to czy nie może chociaż poprowadzić z klatki luzem kabel żeby po prostu sobie leżał gdzieś przy listwie na podłodze, bo ona pracuje zdalnie i potrzebuje internetu na już. Znowu pokręcił nosem i powiedział że nie da rady i że jak zdobędziemy plany "jak idą kable" to mamy zadzwonić na ponowny montaż.
Jak usłyszałem tę historyjkę to mi się ciśnienie podniosło i mówię że ma dzwonić do UPC i złożyć reklamacje. Pani przyjęła reklamacje i ustaliła nowy termin, ale co najśmieszniejsze to okazało się że fachura w tym swoim powodzie wpisał że różowa nie zgodziła się na montaż XD
Niestety to nie pierwsza moja taka przygoda z "montażystami" z UPC - na poprzednim mieszkaniu również był od nich montowany internet i za pierwszym "podejściem", fachowiec się nie pojawił, w powód wpisał że nikogo nie zastał w mieszkaniu. Oczywiście ja cały dzień byłem i czekałem, no i niestety się nie doczekałem ¯\_(ツ)_/¯
  • 11
@krucjan: W mieszkaniu jest poprowadzona zwykła bncka, jak dobrze się orientuje to ze skrzynki UPC na tej klatce do innych mieszkań również wychodziły zwykłe koncentryki. Z relacji różowej fachowiec powiedział że sygnał był w tym gniazdku czyli raczej doprowadzone było do pionu do rozdzielacza. Dlaczego w takim razie tego nie zrobił? Nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
@musicshaggy i monter stwierdził, że nie wystarczy i trzeba pociągnąć nowy kabel? Czy co? Do czego w tej historii jest potrzebna informacja jak jest poprowadzony kabel który masz w domu? Jakbyś mu powiedział to co by wtedy zrobił z tą informacją? Bo to nie ma sensu ani przy podłączeniu aktualnego kabla, ani w wypadku ciągnięcia nowego.
@musicshaggy: @krucjan: @tuomollo: Nie bardzo. Dużo zależy jak wygląda rozkład sieci. Od momentu instalacji dany monter udziela gwarancji na dane przyłącze na rok lub dwa ew do następnej wizyty innego montera. Jeśli widział, że np: w skrzynce jest kabel z niebieskim paskiem a w gniazdku jest jakiś bez paska, mógł podejrzewać, że jest łączony i jest ryzyko, że przestało by coś działać. mogło by działać dwa lata a mogło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krucjan: czasem widać od razu bo masz rozjazd między DS a US, czasem ryzykujesz bo widzisz w miare logiczna instalacje a czasem widzisz ze albo klient wylozy karty na stol albo lepiej odstapic bo pozniej za duzo darmowych poprawek bedziesz klepal.