Wpis z mikrobloga

siema, 30.09 kończę pracę w jednej firmie i od 1.10 będę zatrudniony w innej. Mam aktualnie 26 dni urlopu do wykorzystania. Jak będzie wyglądało rozliczenie z tych dni? Hipotetycznie do końca września zostanie mi 20 dni - czy dają mi ekwiwalent od 20 dni minus wyliczone dni proporcjonalnie za pazdziernik-grudzień, a w nowej firmie dają mi dni wyliczone z trzech miesięcy(pazdziernik-grudzień)? W nowej firmie mam okres próbny 3 msc. Co będzie najbardziej korzystne w mojej sytuacji?
#pracbaza #urlop #kiciochpyta #ksiegowosc
  • 6
@lukilak1: w nowej firmie będziesz miał 6 dni urlopu, po 2 dni za każdy miesiąc do końca roku. Resztę musisz wykorzystać w starej ew. dogadać się co do ekwiwalentu.
okej. rozumiem, że najgorszą opcją jest pozostawienie 26 dni bo i tak za te 26 dni nie wypłacą mi ekwiwalentu(a jedynie za 19), a w nowej firmie dostanę maksymalnie 7 dni
@lukilak1 mój kumpel zrobił tak, że miał umowę na czas określony i jak zbliżał się czas rozwiązania to nie powiedział nic że nie będzie przedłużał. Odszedł bez wybierania UW. Trochę wobec firmy niezbyt ok ale zmusił ich tym do wypłaty ekwiwalentu.