Wpis z mikrobloga

hej przeprowadziłem się na wioskę, skorzystałem z oferty plusa z internetu na kartę i najbliższa antenę mam po linii prostej ok 5km, aktualnie korzystam z TP-Link Archer MR600 AC1200 uzyskuje wg jego statystyk ok 50/75% siły sygnału i średnie wyniki to 15/4 Mb/s i poszukuje modemu lte z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej. Zależy mi tylko i wyłącznie na łapaniu zasięgu, łączność wifi rozwiąże na doprowadzeniu do głównych pokoi kabel ethernet kat7 i rozłożeniu routerów typu mesh. Znalazłem jedynie modem ZTE lub huawei z obsługa 5g ale wole się wesprzeć innymi wskazówkami, Czy możecie polecić jakieś sprzęty i dodatkowo jakieś informacje na temat anten LTE i ew jak to najlepiej rozwiązać. dziękuje z góry za rady
#modem #router #lte #internet #4g #antena #plus #wzmacniacz #5g #gsm
  • 4
  • Odpowiedz
@brakloginuf: poczytam o huawei więcej ale na necie dużo opinii, straty na kablu nie będą znaczące bo antenę chce zamontować prosto za ściana czyli bloczek plus styropian to ok 50cm u mnie, a wole urządzenie mieć pod dachem
  • Odpowiedz
@brakloginuf: a czy napisałem ze zamontuje sobie antenę tam gdzie ładnie będzie wyglądać xdd ? mam pomieszczenie w którym są wszystkie media typu rejestrator od kamer, switcher itd i jest to przy ścianie szczytowej ktora leży rownolegle do anteny gsm mojego operatora
  • Odpowiedz