Wpis z mikrobloga

@bruhhhhhhhh: Ok tylko zapewne wielu z nas się po prostu zastanawia "how much higher can it go"? Mamy reject 415 który moim zdaniem jest mega kluczowym poziomem (mówiłem kilka razy już o fed minutes). Problem jest taki, żeby teraz nie dać się złapać, kiedy następny dip nie zostanie już wykupiony. Tak jak wcześniej każda górka była sprzedawana i lecieliśmy do piekła, obecny stan musi się w końcu skończyć.

Mówiłem jakiemuś Mirkowi
Ok tylko zapewne wielu z nas się po prostu zastanawia "how much higher can it go"?


@godrop: tylko pytanie - po co się zastanawiać, posłużę się przykładem z kwietnia, taki sam rajd, który przebijał każde supply zone jedną za drugą - po prostu nie działały, aż któraś w końcu zadziałała, choć to nie ma znaczenia bo również i ona mogła zostać przebita

najważniejsze w tym przykładzie jest zachowanie późniejsze, czyli utworzenie
bruhhhhhhhh - > Ok tylko zapewne wielu z nas się po prostu zastanawia "how much highe...

źródło: comment_16595589980eeHTaEINXzRZQCTfiyaS6.jpg

Pobierz
@Dawidybankowe: tego nie będę wiedział, ale będę wiedział, że:
- sprzedający dali w końcu o sobie znać (obecnie ciężko znaleźć takie miejsce z którego mieliśmy na prawdę solidny drop)
- będę miał określone r/r - w końcu powstaną nowe supply zone, jeżeli cena przez nie przejedzie to sl i nic się nie stanie
- być może zielone kwadraciki (demand zone) przestaną działać tak dobrze, to też oznaka słabości kupujących
- dodatkowo
@Dawidybankowe: tak, koncentruję się na mniejszych ruchach intraday - nie uważam, żebym miał jakąkolwiek moc przewidzenia co się zdarzy za tydzień czy nawet jutro - przy kombinacji kwadracików i taśmy mogę stwierdzić, że mamy większe prawdopodobieństwo jednej rzeczy nad drugą

A i skąd wiadomo, że w krótkim lub średnim terminie będzie jakikolwiek drop? A nie będą tylko korekty w długim trendzie wzrostowym?


nie wiadomo i w sumie to nie jest ważne,
@Dawidybankowe: https://www.wykop.pl/wpis/66076253/szkoda-ze-zostala-tylko-godzina-sesji-bo-kupujacy-/ o tutaj przykład live z tego jak wygląda moja gra, czekałem całą sesję na tego shorta, cena dojechała, odbiła się od kwadracika, złamała linię trendu i spadła do następnego zielonego kwadracika - nie próbuję złapać 100pkt ruchu bo nie jestem go w stanie przewidzieć, ale jestem w stanie stwierdzić, że w tym miejscu sprzedający są silniejsi i warto obserwować ich reakcję
@bruhhhhhhhh: no rozumiem, solidne podparcie do wejścia w pozycję i kawał analizy. Ja ostatnio przeplatałem, łapałem i pozycje po 20-30pkt, jak i po 100-150. Wszystko zależy też od wielkości pozycji, ale czasem człowiek żałuje, że zamknął świetne wejście. Generalnie z jakich narzędzi korzystasz do tych wskaźników?
@Dawidybankowe: nee, czasem wrzucę na wykop - ale tak, żeby to wrzucać to a) nie chce mi się za bardzo b) tam raczej ludzie prognozują jakieś większe ruchy - bo co ja mógłym napisać o 20-30pkt :D poza tym w trakcie sesji tworza się nowe kwadraciki i one by zostały pominięte w opublikowanej analizie a mogłby mieć kluczowy wpływ na dalsze losy sesji, zbyt szybkie otoczenie na takie analizy