Wpis z mikrobloga

Mirki, komputerowa zagadka dla was!

Laptop w trybie awaryjnym działa bez zarzutu, jednak uruchomiony w normalnym trybie resetuje się w losowych momentach, albo zawiesza tak, że reset jest jedynym wyjściem..

..ale tylko, kiedy podpięta jest ładowarka.

Spróbuję podpiąć inną ładowarkę w najbliższym czasie, ale zastanawia mnie, dlaczego potrafi sobie radzić w trybie awaryjnym, a normalnie już nie?

#komputery

#laptopy

#komputeroweawarie
  • 14
  • Odpowiedz
@mrgruszka: W trybie awaryjnym nie ładują się sterowniki, programy z autostartu, usługi inne niż konieczne do uruchomienia systemu. Zacznij od msconfig i #!$%@? wszystkiego oprócz usług systemowych. Potem sprawdź sterowniki, jakie masz zainstalowane.
  • Odpowiedz
@parsiuk: wywaliłem praktycznie wszystko, co nie jest potrzebne do uruchomienia komputera - drogą eliminacji doszedłem do tego, że problem stanowi usługa "zasilanie", po jej całkowitym wyłączeniu przez jakiś czas było okej, ale teraz nawet to już nie pomaga..
  • Odpowiedz
U mnie w HP było podobnie, że zacinało komputer przy podłączeniu do zasilacza, gdy był jakiś problem z kablem. Jak wymieniłem na nowy kabel i dobrze polutowałem, jak ręką odjął ;)
  • Odpowiedz
@tiqi: kabel doprowadzający prąd do zasilacza, czy z zasilacza do laptopa? :D Niestety, zasilacz jest nierozkręcalny i tego drugiego kabla nie mam jak naprawić, ech
  • Odpowiedz
Z zasilacza do laptopa. Mój też był nie rozbieralny, ale odciąłem blisko zasilacza i dolutowałem nowy kupiony na allegro ;)
  • Odpowiedz