Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakiś SPF i krem nawilżający przy stosowaniu Izoteku? Czymkolwiek nie smaruję (La Roche Posay Effaclar H, Uriage już sam się gubię) to po godzinie cała twarz się świeci i dodatkowo po prostu klei...
Cena nie gra roli, ewentualnie, czy można skądś zamawiać (nawet odpłatnie) jakieś małe próbki preparatów, żeby je najpierw przetestować, a nie kupować tuby 50 ml za 100 zł, której 3/4 i tak nie wykorzystam, bo się po prostu lepię.

#tradzik
#izotek
#dermatologia
#kosmetologia
  • 11
@thewickerman88: raczej chyba nie przesadzałem z ilością, ale po nim było chyba najgorzej, w ogóle się jakby nie wchłaniał, tłusta powłoka od samej aplikacji na twarz. Najlepiej do tej pory chyba sprawuje się Uriage watercream SPF 20 - ale też mam wrażenie z każdym tygodniem tu też ta okropna tłustość zaczyna się pojawiać
@benkenobi1111:

to mój największy problem, ale wcześniej myślałem, że mi się świeci, bo nadmiernie wysuszałem a nie stosowałem nic nawilżającego i skóra produkowała za dużo sebum. Ale przy Izoteku, który ponoć strasznie wysusza, stosuję kremy nawilżające i jest to samo... Błędne koło ... Z tym, że po niektórych kremach jest zupełna tragedia, bo jakby się w ogóle nie wchłaniały tylko od razu jest po prostu twarz zalepiona, a po niektórych przynajmniej
Nie wiem czy ktoś to jeszcze przeczyta, bo widzę, że posty z zeszłego roku, ale może choć jednej osobie pomogę. Spróbujcie "Uiercreme" lub "Uierzalf", dostępne w Belgii i Holandii. Nie wiem czy w Polsce też. "Creme" jest kremowy, bardzo nawilżający, polecany do skóry z problemami. "Zalf" to gęsta oleista maść na bazie oleju. Coś jak wazelina, ale lepsza, bo ma lekkie działanie antybakteryjne. Koszt opakowania (dużego, chyba z pół kg) to 2€.