Wpis z mikrobloga

Biały nacjonalizm to bardzo amerykański wymysł. O ile zwykle nacjonalizm odwołuje się do dumy danego narodu na podstawie wspólnej historii, kultury czy języka albo religii tak biały nacjonalizm odwołuje się do pojęcia rasy. Powód dla mnie tego tkwi z faktu, że USA własnej kultury prawie nie ma. Jest zlepkiem różnych grup imigrantów, a jej historia jest wciąż stosunkowo świeża. Nawet w kwestii religii brakuje im pełnej spójności. Języka też własnego nie mają, bo to dalej angielski. Pozostaje im, więc albo nacjonalizm obywatelski, który reprezentował, chociażby Trump, albo właśnie zwykły duma z biologicznego uwarunkowania rasowego. Jest to niezwykle prymitywne i pokazuje typowy dla ameryki brak ducha. Śmieszy mnie zresztą jak takie osoby jeszcze wyśmiewają pozostałe ideologie za materializm. I dlatego brzydzą mnie wszelkie naleciałości tego u nas. Nie bronię nikomu poczucia dumy z faktu bycia białym. Na pierwszym, jednak miejscu powinno być poczucie przynależności do narodu i cywilizacji europejskiej, która reprezentuje zdecydowanie wyższy typ, niż USA. Ogólnie zresztą amerykanizacja Europy to bardzo negatywne zjawisko, ale to temat na inny wpis.
#revoltagainsthemodernworld #nacjonalizm #polityka #rasizm #usa
Al-3_x - Biały nacjonalizm to bardzo amerykański wymysł. O ile zwykle nacjonalizm odw...

źródło: comment_1659430084GOXhvbGYQDK84vWgP085tT.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Al-3_x: Z jednej strony mamy redneckich rasistów o iq 50, którzy czarnych obwiniają nawet o tornado albo brak prądu na ulicy a z drugiej ludzi którzy negują pojęcie rasy całkowicie albo próbują obwinić wszystkich białych, nawet państwa które nigdy nie kolonizowały prymitywniejszych ludów xD
  • Odpowiedz
@Kaktus80: Kolonializm i niewolnictwo to był przede wszystkim biznes. Bardziej kwestia klasowa, niż rasowa, patrząc na to, że istnieli czarni właściciele niewolników, czy biali niewolnicy. Wcześniej na niewolnictwie z kolei bardzo mocno zarabiali arabowie.
  • Odpowiedz