Wpis z mikrobloga

  • 8
1985 + 1 = 1986

Tytuł: Czarna
Autor: Wojciech Kuczok
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★
ISBN: 9788365157218
Wydawnictwo: Od deski do deski
Liczba stron: 240
Jeremi jest zamożnym, przystojnym mężczyzną, wspaniały ojciec i świetny przedsiębiorca. Tylko ma jeden problem – potrafi myśleć o Beacie już tylko jako żonie i matce swoich dzieci. Maryśka miała być dla niego namiętną przygodą tylko na chwilę. Sam Jeremi gubi się w swoich uczuciach, nie przypuszczał też, że kochanka może go pokochać miłością aż do granic obłędu. Czarna jest małą miejscowością, plotki szybko docierają do rodziny Maryśki i rodziny Jeremiego.


Nie ukrywam, że na niską ocenę książki wpłynął między innymi fakt, że jest ona (luźno) oparta na faktach. Zamiast reportażu mamy powieść z dialogami napisanymi w kaleczonej polszczyźnie (autor chyba tak wyobraża sobie język głębokiej prowincji). Przydługie opisy, żenujące (ale tak na serio żenujące) sceny seksu nie niosą w sobie niczego odkrywczego. Postacie są sztampowe, nic ich od siebie nie odróżnia, nawet posługują się tym samym językiem. Tak, mamy tu małomiasteczkowe wady, przywary, kołtuństwo itd., ale całość to zwykłe powielanie stereotypów. Drażni również pretensjonalny język autora.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki #literaturapieknabookmeter
rassvet - 1985 + 1 = 1986

Tytuł: Czarna
Autor: Wojciech Kuczok
Gatunek: literatura p...

źródło: comment_1659424571842iHSZKloAZlqbdYaCQBN.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rassvet: XD -- kurde użyłem pierwszy raz w życiu bo nie wiem co napisać. To znaczy wiem, jest nawet kleska urodzaju bo dostępne są trzy opcje odpowiedzi i nie umiem wybrać. Więc:
albo: @problemat, jakim sposobem przejąłeś konto dobrej dziewczyny @rassvet?;
albo: muszę wrócić do tej książki za 6 lat;
albo: jednak nie stać Cię na ten bilet do teatru. I nie tłumacz się inflacją.
  • Odpowiedz