Wpis z mikrobloga

Czy komuś jeszcze jest przykro i szkoda developerów, kiedy ich gra odnosi umiarkowany sukces z powodu kiepskiego marketingu? Gram obecnie w Marvel's Guardians of the Galaxy i to jedna z najlepszych gier, w jakie ostatnio grałem fabuła jest świetna, postacie są świetne, dialogi są świetne, gameplay jest świetny, system walki jest dobry, muzyka jest świetna, animacje są świetne, grafika jest świetna, styl artystyczny jest świetny plus rezygnacja z otwartego świata na rzecz liniowości co jest przeciw obecnym trendom gdzie otwarty świat jest wpychany do wszystkiego. Widać, że developerzy włożyli w grę dużo serca i im zależało plus zebrała świetne recenzje od graczy jak i recenzentów, ale z powodu słabego marketingu oraz faktu, że poprzedni Avengersi byli słabi mam wrażenie że słabo się sprzedała. Z drugiej strony mamy takiego Battlefield 2042 albo Cyberpunk 2077, który miały rozdmuchany marketing (w przypadku CP to jeszcze kłamliwy) co już wybiło ich popularność a potem jeszcze wybiły się na kontrowersjach i całej otoczce skandalu. Po wielu miesiącach patchy i napraw BF2042 dalej jest kiepski, bo projekt map, balans, specjaliści itd. ssą a Cyberpunk przy dość mocnym przymrużeniu oczów jest ledwie niczym nie wyróżniającym się średniakiem który też ma swoje problemy między innymi z fabuła, questami, gameplayem, otwartym światem, mechanikami itd. plus sporo rzeczy które były obiecane a których w grze dalej nie ma. No ale ludzie w te gry grają z samego powodu, żeby zobaczyć, o co te całe zamieszanie mimo że CP2077 jak i BF2042 są kiepskie.
#gry #guardiansofthegalaxy #cyberpunk2077 #battlefield2042 #avengers
  • 13
@Extreme996: Oczywiście, że takie rzeczy mnie bolą. Do dzisiaj przeboleć nie potrafię, że Klonoa nie zyskała większego rozgłosu, bo i oryginalna część na PSX jest świetna, widać dużo napracowanka (przy soundtracku pracowało nawet kilkanaście kompozytorów o ile się nie mylę), jak i w drugiej części na PS2 widać, że nie jest to gra zrobiona "byle jak", a sam tytuł mimo docenienia przez recenzentów (Gra nawet zdobyła tytuł platformówki roku wg Gamespy)
@Fuilares: No to też smutne Strażnicy Galaktyki może aż tak niskiego zainteresowanie nie zaliczyli, ale mam wrażenie, że przeszli bez większego echa na Steamie liczba grających na premierę była prawie o 30tys niższa niż Shadow of the Tomb Raider i o prawie 20tys niższa niż Avengers. Im dłużej gram w Guardians of the Galaxy to, tym bardziej jestem pod wrażeniem tej gry (właściwie nie mam się do czego przyczepić na upartego
@Extreme996: bez przesady. Gra jest co najwyżej średnia. Najmocniejszym punktem są dialogi i ogólnie humor. Jednak walka jest tak nudna i infantylna że grając w to miałem wrażenie cofania się w rozwoju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Extreme996: ja tam byłem nieco zdziwiony że nie otrzymała nagrody goty tym bardziej że 2021 był średni jeśli chodzi o gry,( raptem strażnicy, village no i it takes two z dobrych gier) a guardians jest bardzo dobry fabularnie i takie gry zazwyczaj dostają grę roku
@youknowthisxd: Właśnie skończyłem GOTG i tak samo twierdzę, że powinno dostać GOTY gra jest naprawdę świetna fabuła, postacie, dialogi, humor, design lokacji, statków, planet itd., system walki, różnorodność przeciwników, muzyka zarówno ta stworzona dla gry, jak i dobór piosenek, grafika, animacje i klimat no wszystko jest świetne.