Wpis z mikrobloga

1 sierpnia jest idealny, bo ludzie są nauczeni że będzie wyło.


@ejshuud: Nie jestem nauczony.

Syreny raz na jakiś czas warto sprawdzić czy działają.


@ejshuud: Lepiej dać sygnał

"UWAGA UWAGA. TEST SYREN ALARMOWYCH *WYCIE*"
Po co mi pamiętać, jak nie posłuchano Sikorskiego


@Reezu: Sikorskiego nie dało się posłuchać bo już nie żył. Ty naprawde nie znasz historii albo wy wszyscy z tęczami piszecie z jednego, błednego klucza.

Zresztą, gównosyrena gdy za naszą granicą jest wojna, a Rosja otwarcie grozi Polsce wojną jest głupotą.


@Reezu: Jeszcze napisz o biednych przestraszonych ukraincach

edit: łap poniżej, może sie czegoś nauczysz
Pobierz pkkk - > Po co mi pamiętać, jak nie posłuchano Sikorskiego

@Reezu: Sikorskiego nie...
źródło: comment_1659386685ODnrZVbIHJRZBB2irxNwMv.jpg
Sikorskiego nie dało się posłuchać bo już nie żył.


@pkkk: A powstanie warszawskie miało trwać kilka dni, tak jak to kłamał oficer Monter. Tak, tak. I masz rację, pomylił mi się z Andersem. Ot, zwykły błąd. Kiedy posłuchamy Andersa i postawimy osoby odpowiedzialne za PW przed sąd?

Ty naprawde nie znasz historii


@pkkk: A Ty znasz? Wiesz, co jedzono podczas powstania? Wiesz, jak się zachowywali powstańcy wobec przestraszonej ludności cywilnej,
a to luzik. łatwiej zapamiętać datę wałkowaną w szkole niż jakąś randomową


@ssauczo_pauczo: łatwiej zapamięteć datę pierwszego/ostatniego dnia miesiąca/kwartału i tyle. Tak 1. sierpnia akurat się trafił że pasuje. Ale to wycie nie jest tylko na 1. sierpnia.
@Reezu: [...] Ty naprawde nie znasz historii albo wy wszyscy z tęczami piszecie z jednego, błednego klucza.

Mi na twoim miejscu byłoby głupio gdybym udawał historyka i wyłozył się na prostej chronologi. [...] Dla mnie EOT bo szkoda mi czasu na takie dyskusje z botami.


@pkkk: z jednej strony denerwujesz się, gdy ktoś popełnia błędy merytoryczne, a z drugiej strony sam stosujesz natrętnie ad personam, czyli argumentujesz pozamerytorycznie...

@K_eM1:
@XanderPLXE Po pierwsze nie rozumiem jaki sens ma tutaj ciągle podawanie USA jako przykładu. Co ma Polska do USA. Równie dobrze mogłeś napisać, że w południowej Kenii puszczają syreny co niedzielę i jakoś nikt nie ma z tym problemu, więc jak u nas puszcza dwa razy do roku to nie ma o co kręcić Małysza. Po drugie to, że gdzieś robią inaczej, nie oznacza, że my musimy robić tak samo. U nas
@K_eM1: a do czego innego ich używać w tym kraju? Jak #!$%@? i zawyją syreny to chyba tylko po to, żeby ludzie wiedzieli że mają zacząć się modlić ¯\_(ツ)_/¯
@ciasny: Taaa, tylko my tym #!$%@? ile wlezie. To sobie na 1 sierpnia, potem na 1 września, machniemy 3 maja, 10 kwietnia, bywa o 2137, a to jakieś inne świętko. Wyją te syreny z 5-6 razy rocznie, kiedy się włodarzom wymyśli, a nie według opracowanego z góry planu
@Nanuno: No jak na moje tych użyć potrafi być i 6 rocznie, 1 sierpnia, 1 września, 3 maja, 10 kwietnia, 2137. Zależy jak się rządzącym we łbie poprzestawia.
I jakby ci nagle ruscy z kaliningradu w twoje miasto posłali rakiety, to poza syrenami nikła szansa, że w 45 sekund dotrze do ciebie jakakolwiek inna informacja.
@K_eM1 oczywiście że nie.A jakie czasy ? Przecież u nas syreny nie alarmują na temat atakow bombowych,a wszędzie bylo podawane do informacji publicznej że 1sierpnia o 17 będą syreny
@XanderPLXE To jest nieprawda co piszesz, bo nie we wszystkie te święta wyją syreny. Nie każde święto państwowe równa się wyciu syren. Idąc Twoim tokiem myślenia to w 45 sekund nie zdążysz nawet się zesrać w gacie, a co dopiero uciec w bezpieczne miejsce. I żadne wycie syren tu nie pomoże. Kolejna kwestia jest to, że zaatakowanie jakiegoś kraju to nie jest decyzja podejmowana w kilka minut przy porannym śniadaniu, tylko taka
@Reezu: To już twój problem, że jesteś ograniczony.


@rolnik_wykopowy: Ograniczony, bo nacjololo puszczają sobie syreny A L A R M O W E, które służą do informowania o niebezpieczeństwie w randomowym momencie randomowego dnia? XD