Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wick3d: tak jak nie przepadam za góralami spod góry synaj, tak zestawianie walki o życie w czasie likwidacji getta, a

hehe godzina wu ale im pokażemy, na rozkas bić niemca po kasku, wspaniała armia czerwona będzie płakać ze zwruszenia

To jest objaw bycia idiotą xD
@jozef-dzierzynski: @tellet Bardziej chodzi mi o to, że nikt z nas nie wie jak to jest żyć pod okupacją, z pozycji kanapy to wszystko można sobie oceniać. Oba Powstania są dla obu narodów pewnym kamieniem węgielnym świadomości historycznej, problem polega na tym że o ile w 1 przypadku sens i skutki nie podlegają jakiejkolwiek dyskusji, podkreślając heroizm i tragizm uczestników, o tyle w 2 koncentrujemy się na bieżącej na**erdalance politycznej, krytykując
Bardziej chodzi mi o to, że nikt z nas nie wie jak to jest żyć pod okupacją, z pozycji kanapy to wszystko można sobie oceniać.


@wick3d: rolą dowódców jest chłodne ocenianie rzeczywistości, a nie romantyczne zrywy na barykady. Mieliśmy ich w historii bardzo dużo i jak PW pokazuje dowódcy nie wyciągneli wniosków.

Oba Powstania są dla obu narodów pewnym kamieniem węgielnym świadomości historycznej


Nie widze żeby Izraelczycy jakoś mocno obchodzili Powstanie
@wick3d ciekawostka: mitem jest to że Rosjanie czekali aż warszawa się wykrwawi. Próbowali wtedy aktywnie zdobyć Warszawę tak, jakby powstania tam nie było, ale Niemcy się po prostu bronili.
Tłumienie powstania to nie było ich jedyne zajęcie w tamtym czasie.
@PawlikusOKS: no nie wiem z tym powstaniami śląskimi. To raczej była mała wojna polsko-niemiecka po przegranym plebiscycie gdzie interweniować musiała Liga Narodów. Zgodziła się na lepsze rozwiązanie dla Polski żeby uszczknąc nieco przemysłu Niemcom.

Mowa tu o tym rzekomo trzecim powstaniu bo dwa poprzednie to było raczej napuszczanie lokalnej ludności na siebie przy interwencji lokalnej policji.

Motyw ogólnie ten sam. Politycy i wojskowi napuszczają lokalsów żeby "walczyli o wolność". Tylko ze
Oj tak nadciągającą armia Czerwona na pewno napawała optymizmem dowódców AK. Nawet mi nie żal waszej głupoty.


@QiZiW: w dupie mam ich optymizm, zginęło 200 tysiecy cywili z powodu ich decyzji, ta krew jest na ich rękach. Jeżeli podjeli tą decyzje ze strachu przed armią czerwoną to jeszcze gorzej o nich swiadczy