Wpis z mikrobloga

10 zachowań, które sprawiają, że wyglądasz na dziwnego [ENG]
https://www.wykop.pl/link/6760971/10-zachowan-ktore-sprawiaja-ze-wygladasz-na-dziwnego-eng/

Do znaleziska dodałem tldw dla leni takich jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Za dużo lub za mało kontaktu wzrokowego
2. Nieodpowiedni dystans
3. Higienia
4. Mówienie „bez filtra” – tematy tabu, polityka, religia; mówienie dokładnie tego co się myśli bez zwracania uwagi na to, czy np. obecna sytuacja jest odpowiednia. Tematy, które sprawiają, że rozmówca może poczuć się zakłopotany.
5. Dziwna ekspresja twarzy (polecam po prostu posłuchać wytłumaczenia)
6. Za dużo lub za mało mówienia o sobie; też mówienie np. osobom, które słabo znamy, o rzeczach zbyt prywatnych jak na tę stopę znajomości.
7. Kontynuuj rozmawianie na temat, o którym mówiła druga osoba. Jeżeli będziemy zmieniać tematy zbyt często, będziemy wydawać się dziwni. Komentarz ode mnie: to też pokazuje, że nie słuchamy drugiej osoby, albo też nas nie interesuje to, co ona mówi.
8. Nie wiesz jak zgrabnie wejść lub wyjść z rozmowy
9. Nie dajesz znaków które pokazują, że słuchasz rozmówcy
10. Brak empatii :( Nie potrafisz rozpoznać uczuć innych ludzi. Gość poleca osobną playlistę o tym, jak to ćwiczyć. Komentarz ode mnie: prostym ćwiczeniem jest np. idąc ulicą próbować zgadnąć co czuje dana osoba.

#przegryw #psychologia #komunikacjamiedzyludzka
  • 7
  • Odpowiedz
@huginn9: Ta, tylko gro z takich zachowań wynika z czegoś, m.in. z zaburzeń psychicznych jak np. autyzm (aspi). Skoro nie masz pełnej świadomości swojego zaburzenia i nie posiadasz wiedzy na jego temat, to same próby pracy nad takimi objawami będą w większości skazane na porażkę. Przykładowo w Polsce mamy setki tysięcy osób autystycznych, które o swoim autyźmie nie wiedzą, a mogłyby sobie pomóc nabywając wiedzy o swoich specyficznych cechach.
  • Odpowiedz