Wpis z mikrobloga

mirki pytanie o #telefony dla dziecka
corka dostanie niedlugo telefon pierwszy i mam pytanie czy ten warto w takiej cenie jaka jest czyli ok 200 euro
https://www.amazon.de/-/pl/dp/B093T7628L/ref=sr_1_4?crid=1NZJ24FK62KMI&keywords=oneplus+nord&qid=1659351139&sprefix=oneplus+nord%2Caps%2C118&sr=8-4

z minusow to to jest #android ona raczej przyzwyczajon do #ios bo dostala wczesniej mojego starszego ipada i maka, wiec #iphone wydaje sie naturalbym rozszerzeniem ale z drugiej strony placic sporo za iphona wydaje mi sie bez sensu
  • 10
@wykopowy_brukselek: Jeszcze nie jestem na tym etapie ale widziałem co to się działo z córką u brata. Każdy jeden telefon, który miała to albo zgubiła albo tak o niego dbała, że za kilka miesięcy był tylko na śmietnik. Dostała iPhone i o dziwo wszystkie takie cyrki się skończyły. Wszystko zależy od dziecka i jego otoczenia. Sam nie chciałbym wydawać milionów monet na pierwszy tel dla dziecka.
@ZippyTobi: corka jest ogarnieta a otoczenie bedzie nowe bo skonczyla podstawowke i idzie do sredniej (tak, tu w Belgii 12 lat to juz zaczyna sie 6 letnia szkole srednia)
z drugiej strony zona ma starego XS od 4 lat i namawiam ja by zmienila. jakby zmienila to corka moze dostac tego
nie jest latwo z dorastajacymi dzieciakami:)
@wykopowy_brukselek: ja wiem ze to tylko anegdotyczne, ale moj syn nie potrafil w tym wieku nie rozwalic telefonu. Wiecznie chodzil z poobijanym, z polamanym wyswietlaczem. Dopiero jak musial sam za naprawę dwóch-trzech zaplacic, to zaczął o nie dbać i dopiero dwa lata później pozwolilem mu na zakup iphone (oczywiscie i tak z ubezpieczeniem). Dopiero teraz o telefon faktycznie dba.

Takze, jakby to ode mnie zalezalo, to w tym wieku kupilbym jakies
@repostuje: dzieki! ten kosztuje ok 200 euro (ja i tak kupuje na firme wiec bez vat i po odliczeniu wyjdzie mnie 120)
kupie cos porownywalnego w tej cenie czy raczej oszczedzajac 20-40 euro kupie cos duzo gorszego? kompletnie sie nie znam, od lat mam oneplusy, teraz 9T, zona ma od lat iphone (SE a od 4 lat XS) i nic wiecej nie kupujemy (no jeszcze mamie kupilem xiaomi a1 chyba)
@wykopowy_brukselek: kup nowy żonie, stary daj dziecku, niech się oswoi z dbaniem o sprzęt. Jak i tak idziecie w appla, kolejny fon też powinien być dopasowany. Ja bym poleciła uzbierać sobie połowę kwoty z tygodniówek czy innego okazjonalnego zasilania, ale to ja. Generalnie dzieciaki dbają i bardziej uważają za własne, jeśli przynajmniej częściowo pokryją koszt zakupu.