Wpis z mikrobloga

Jest na sali jakiś fachurka od #materialoznawstwo i chyba #inzynieria, który powie mi jak nazywa się ten materiał na belkach i czy można go gdzieś kupić? Zrobiłem sobie podobny wihajster tylko w wersji mini i z racji tego, że potrzebowałem takie coś na wczoraj, to zrobiłem to z ponawiercanej rury PCV owiniętej prześcieradłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jako tako się sprawdziło, ale taka "gąbka" jak na filmie byłaby idealna, jakby ją gdzieś dorwać. Ktoś poratuje? Gość tłumaczy od 3:10 jak to działa.
#rolnictwo #maszynyboners #pytaniedoeksperta
  • 13
@Sharlathan: O, to faktycznie może być to, tylko ja swoje zrobiłem tak, że płyn wlewam do rury i on mi nasącza szmatę od środka, a tu jak patrzę, to chyba te dozowniki nie leją nic do środka, tylko od góry, a ta guma to rozprowadza po sobie. Twój trop będzie chyba słuszny, jeśli te mikrogumy tak rozprowadzają po sobie wilgoć. Dzięki za podrzucenie pomysłu. Jeśli coś urzeźbię, to będę wołał czy
@Trelik: W sumie niegłupia myśl z tym wałkiem, tylko roboty w ciul, bo musiałbym jakąś ramę zrobić, żeby z kilku wałków mieć belkę o szerokości 2 metrów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Póki co gąbka wygrywa, ale będę miał ten pomysł na uwadze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rolnik_wykopowy: Hej i robiles tego weedwipera? Jak sie sprawowalo? Tez bede kminil cos podobnego do burakow cukrowych. Coraz #!$%@? opryski bo zastrzegaja coraz to nowe srodki i w tym roku chwast wysoki. Moze by to wlasnie fajnie zadzialalo. #!$%@? tylko ze za rok maja niby zastrzec roundup :/ Myslalem tez zeby sprobowac zalozyc na przod do ciagnika jakis wihajster z dwoma kosami od kombajnu i silnikiem aby ustawiajac na odpowiedniej wusokosci
@Sharlathan: Jeszcze nie, w tym roku przebujam się z moją rurą i szmatą i dopiero po sezonie na spokojnie coś wykminie, żeby to miało ręce i nogi.
Też właśnie chcę używać tego do buraków, bo tak jak mówisz, wycofują opryski i nie da się wytępić tej zasranej komosy. Póki co używałem mojej rury i szmaty w pietruszce. Efekty są, ale trzeba powtarzać zabieg, bo po deszczu chwasty lubią odbić.
Co do
@rolnik_wykopowy: Ja myslalem zeby wlasnie kosy na przod dać a z tylu glaskac weedwiperem juz naruszone chwasty, moze mocniej by bralo. To mozemy sie wymieniac pomyslami na bieżąco bo ja juz cos tam pomalu zaczynam dzialac w temacie, a plazma cnc w domu jest i prasa krawedziowa to uda sie moze cos w CAD wymodelowac fajnego.