Wpis z mikrobloga

Jak się pozbyć tego gówna (odlutowac)? Boże, już nigdy nie użyje goldpinow w serii do niczego. Próbowałem nawet odciąć od dołu, ale to za mało, bo nie idzie rozgrzać pojedynczego i go wypchać, bo reszta trzyma. Od góry nie ma za bardzo jak ciąć.

Odsysacz nie daje rady, zostaje "z dziurze" zdecydowanie coś cyny. Plecionka też nie bardzo

#lutowanie #elektronika #forbot #diy
dzek - Jak się pozbyć tego gówna (odlutowac)? Boże, już nigdy nie użyje goldpinow w s...

źródło: comment_1659283358ctv7UULlE1uD1ZTeuHuUJN.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
Popatrzyłem sobie na YT ponownie (już z rok temu oglądałem coś) o stacjach rozlutowniczych i mam w dupie, kupuje ten szajs


@dzek: Rozlutownica tu nie pomoże. Grzej po jednym pinie i wyciągaj go szczypcami z drugiej strony. Sztuka po sztuce aż zostanie sam plastik.
  • Odpowiedz
@dzek: cyna znajduje się też w przelotce. Czasami ciężko jest ją usunąć odsysaczem czy plecionką. Rozlutownica może pomóc, ale równie dobrze może nie podołać na złącze z taką ilością pinów, wystaczy że kilka pinów będzie się zapierało o ściankę przelotki i już tam za dużo nie żdziałasz takim sprzętem.
Fachowo powinno się rozgrzać element z dwóch stron. np podgrzewaczem z jednej z drugiej hotairem i wyjąć. Można też użyć opalarki z
  • Odpowiedz
@nuj-ip: no nic, rozlutownicę i tak już zamówiłem, już kilka razy by mi się przydała, to spróbuję

jak i to nie pomoże to będę kombinował innymi sposobami, teraz brak mi rąk, żeby jednocześnie grzać i ciągnąć (nie mam niczego co by skutecznie trzymało samą płytkę), ale zamówiłem ten stojaczek co wyżej to będzie kolejna opcja do próbowania
  • Odpowiedz