Wpis z mikrobloga

Jak się pozbyć tego gówna (odlutowac)? Boże, już nigdy nie użyje goldpinow w serii do niczego. Próbowałem nawet odciąć od dołu, ale to za mało, bo nie idzie rozgrzać pojedynczego i go wypchać, bo reszta trzyma. Od góry nie ma za bardzo jak ciąć.

Odsysacz nie daje rady, zostaje "z dziurze" zdecydowanie coś cyny. Plecionka też nie bardzo

#lutowanie #elektronika #forbot #diy
dzek - Jak się pozbyć tego gówna (odlutowac)? Boże, już nigdy nie użyje goldpinow w s...

źródło: comment_1659283358ctv7UULlE1uD1ZTeuHuUJN.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dzek: możesz wyciągnąć plastik z drugiej strony i wyciągać po jednym, potem otwory odsysaczem na spokojnie
Ale masz rację że bez rozlutownicy ciężko zrobić próżnię żeby wy lutować cokolwiek co ma więcej niż kilka nóżek, najłatwiej pociąć tak aby można było wyciągać po jednej
  • Odpowiedz
@Ibanez_: hot aira mam, ale nie mam nic co mi utrzyma element w miejscu, tj jedną ręką na "lufe", druga na kleszcze, a oporu na elemencie brak.

Trzecia ręka to żaden opór, nie wiem co się stosuje
normalnie, imadło?
  • Odpowiedz
@Ibanez_: @SystemFound: @lenanela: dzięki za rady, ciężko mi to uciąć, bo to dwa rzędy i zaraz obok gniazdo na kartę sd, ale będę próbował

Chyba jeszcze nic nie upalilem

Popatrzyłem sobie na YT ponownie (już z rok temu oglądałem coś) o stacjach rozlutowniczych i mam w dupie, kupuje ten szajs, bo już kilka godzin w życiu straciłem na rozlutowywania takich rzeczy (aczkolwiek miałem wtedy po 4 piny, więc jakoś
  • Odpowiedz
@dzek: zalej to dużą ilością cyny. Tak żeby aż miedzy sobą się zlewały. No chyba że masz lutownicę poniżej 50W to może być ciężko tym sposobem.
  • Odpowiedz
@Ibanez_: a jak nakładać topnik na tak duży obszar? Normalnie to sobie kolba po trochu przenoszę, ale to może zły sposób

Mam kalafonię i pastę lutowniczą, pasta wydaje mi się lepsza
  • Odpowiedz
@dzek: nałóż pastę i jak podgrzejesz to się rozleje. Ogólnie przydałby Ci się chociaż RF800(topnik). Ewentualnie rozpuść kalafonię w izopropanolu i będziesz miał topnik diy.
  • Odpowiedz
@dzek: spoiwa nie przenosisz kolbą. Grzejesz pole lutownicze z elementem a następnie dokładasz spoiwo. Inaczej cały topnik wypali się przy przenoszeniu i będzie to kiepsko wykonywane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzek: ściągnij czarny plastik trzymający piny ze soba. Podwaz nożykiem a później powoli po długości wkrętakiem plaskim i tak dalej. Następnie wyciągasz po jednym pinie. Inaczej tego nie zrobisz bez sprzętu.
  • Odpowiedz
@Ibanez_: no i taki rf800 to jak się nakłada? Butelka wygląda, że to coś płynne, ale pasta lutownicza nie jest płynna, tu jeszcze bym pędzelkiem może zadziałał, a kalafonię to już w ogóle nie wiem
  • Odpowiedz
@Ibanez_: o, fajny patent, dzięki. Porobie trochę zakupów. Trochę to będzie "więcej sprzętu niż talentu", ale nieważne, to tylko zabawa.
  • Odpowiedz