Wpis z mikrobloga

Szukam pierwszego aparatu. Naczytałem się i na razie padło na Sony a6000. Aparat dosyć stary ale z tego co widziałem to jest ciągle chwalony za swoje możliwości i niską cenę. Wcześniej widziałem też Canona m50 II, troszeczkę droższy ale do tej ceny mógłbym dobić.
Możecie polecić jeszcze jakieś inne opcje dla początkującego? Zależy mi na tym żeby można było się z tym aparatem rozwinąć i może dokupić później dodatkowe obiektywy (najbardziej podobają mi się zdjęcia 85mm). Dlatego chciałbym żeby aparat miał dużą kompatybilność z obiektywami, podobno minusem tego Canona m50 jest to że obiektywów jest mało i nie można za bardzo używać 3rd party. Chciałbym też bawić się w obróbkę zdjęć i gdzieś jest wstawiać. (Format RAW jest wszędzie dostępny?)
Na necie jest taki zestaw:
Sony Alpha a6000 (ILCE-6000Y) + 16-50 mm + 55-210 mm (czarny). Myślicie, że warto czy lepiej kupić tylko z tym 16-50 i szukać długiego osobno? Czy wgl szukać czegoś innego? #fotografia #aparat #aparatyfotograficzne
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hanma: moim zdaniem zestaw A6000 + dwa obiektywy to dobry pomysł żeby poznać aparat i jeśli złapiesz zajawkę to rozbudowywać szklarnię. Sam ma właśnie ten aparat i jest on przyjemny.
Na M50 bym nie patrzył. Canon w przeciwieństwie do konkurencji stwierdził że będzie robił dwa bagnety EF-M dla aparatów APS-C i RF dla pełnej klatki. Teraz się z tego wycofują i EF-M umiera bo nowe aparaty APS-C czyli R7 i R10
@hanma ja mam a6000 i do takich instagramowych zdjęć jest w sam raz, bardzo lekki, poręczny, wszędzie go zmieścisz. W dodatku ma bogaty wybór szkieł. Jedynym minusem jest to, że filmy średnio na nim wychodzą w porównaniu nawet do a6100 (ale to już 2x wyższa cena), ale jeśli chodzi ci o same zdjęcia to się nie zastanawiaj nawet.

Co do obiektywów to teraz rozglądam się za obiektywem dla pełnej klatki który w