Wpis z mikrobloga

Zamówiłem w decathlonie rower triban rc500 i dziś dostałem wiadomość, że zaszła pomyłka nie mają tego rowera na stanie i mam podjąć decyzję czy chcę anulować zamówienie czy wymienić go na inny. W tribanie chciałem wstawić opony 700x35c i zrobić a'la gravela, którym mogę jeździć zarówno po szosie, jak i gorszej jakości drogach. Zastanawiam się nad wymianą go na crossa Riverside 920, bo wydaje mi się, że też w pełni spełniłby moje oczekiwania. Myślałem jeszcze nad rockriderem XC 100, ale ostatnie 2 lata jeździłem Hexagonem 4.0 i nie wydaje mi się, żebym jeździł po takich drogach, że potrzebowałbym roweru mtb. Jak wypada jazda crossem w porównaniu do gravela? Ten Riverside 920 jest wart swojej ceny, macie jakieś opinie o nim? Dobrze myślę, że na jazdę głownie po drogach nie ma sensu iść w mtb?
#rower #riverside #triban #decathlon
  • 4
@lubiekebaps: Riverside 920 jest jak najbardziej wart swojej ceny zresztą jak większość rowerów w Decu które mają po prostu bardzo dobry stosunek ceny do osprzętu bo nie płacisz za naklejkę na ramie, crossy z powietrznymi amorkami zaczynają się gdzieś od 4k a tu jeszcze masz całkiem spoko koła, napęd 1x11 i wagowo też wypada nieźle.
@lubiekebaps: Ja wymieniłem rower crossowy, na gravela właśnie ze względu na to że jeździłem 40% asfalt, 20% słaby asfalt reszta teren. Brakowało mi bardziej pochylonej pozycji, i sztywności. W moim przypadku gravel był strzałem w 10.
@lubiekebaps: niestety mam to samo. zamówiłem, opłaciłem a po dwóch kilku dniach mail że towar niedostępny. Najpierw zdecydowałem się na rc520gravel ale wysłali że towar niedostępny, a potem stwierdziłem że skoro tak to zamowoe tańszy rc500 i znowu wysłali że towar niedostępny. Są jakieś szanse że wyślą ? !