Wpis z mikrobloga

Z tego co wiem większość linii lotniczych pozwala na zabranie do bagażu podręcznego power bank do 100Wh. Chciałbym dopytać, czy nie ma z tym żadnych problemów?

Konkretnie pytam o Mi Power Bank 3 Pro, w danych technicznych ma: 20000 mAh, 3.7V czyli 74Wh, więc nie powinno być żadnych problemów?

Chce się upewnić bo nie mam większego doświadczenia w podróżach samolotem, a nie chciałbym mieć niespodzianek.

  • 5
  • Odpowiedz
@darkface nie wiem na ile linie lotnicze mają coś do gadania bo sprawdzanie power banka odbywa się podczas kontroli bezpieczeństwa której dokonują pracownicy lotniska bez wnikania jaką linią lecisz. Więc sprawdziłbym też jakie są przepisy kraju z którego lecisz. Ostatnio byłem w Tajlandii i tam naprawdę bardzo kontrolują powerbanki. I np jak usuniesz naklejkę/tabliczkę znamionową z power banka to prawdopodobnie ci nie pozwolą go wnieść. Mi sprawdzali też dokładnie zewnętrzny SSD bo
  • Odpowiedz
@darkface: 20k mAh nie czepiają się, ale uważaj np. na Gruzinów bo lubią #!$%@?ć przy kontroli pod pretekstem, że nie można tego typu rzeczy mieć w samolocie, ot zacznij się burzyć to się odczepią,
  • Odpowiedz