Wpis z mikrobloga

Po sytuacji opisanej przez @wolfKida wylało arcyszambo. I wcale nie mówię tutaj o komentarzach pod adresem tatuażysty, które nomen omen też pokazują, że dzisiaj wiele osób chce być sędzią i katem w jednym, ale o tych wszystkich ohydnych przeróbkach oryginalnego wpisu, tekstach szkalujących dziewczynę za to, że ma problemy psychiczne, czy że gdzieś tam brała narkotyki (co wcale nie jest pewne). Do tych dwóch ostatnich łatwo się odnieść - używki/problemy psychiczne dotyczą pewnie sporej części wykopu xdddd. Jak można w takim razie ją za to oceniać? Czy wyśmialibyście kolegę, który się ciął? Tyle ludzi tutaj jęczy, jakie ich życie jest #!$%@?, że cierpią na depresję - no to teraz widzicie, czemu nie zawsze opłaca się z tym wychodzić do ludzi. Pewnie niejeden z nas zna to z doświadczenia.
A teraz te przeróbki... to jest upadek totalny. Wyobraźcie sobie, że jednak do tego molestowania/gwałtu/napaści doszło. Albo nawet nie doszło, ale faktycznie było dotykanie w pobliżu miejsc intymnych (a to jest pewne, bo sam rzemieślnik przyznał, że rozciągał skórę w pobliżu pachwin) i dziewczyna jest nadwrażliwa albo nie było to wystarczająco dobrze zasygnalizowane wcześniej przez tatuażystę. W takiej sytuacji pisanie takich rzeczy to jest po prostu przemoc - i tyle. Przemoc wobec osoby, która jest słabsza i która może być w tym wszystkim sama. Znowu - tyle historii o biciu w szkole, o wyzywaniu, prześladowaniu - i żadnych wniosków z tego. Jesteś ofiarą takiej sytuacji, podzieliłaś się nią na serwisie, na który wchodzisz codziennie (w niezbyt zachowawczy sposób, nawet z tym nie dyskutuję), jest ci źle, nie wiesz co robić i nagle jeszcze ludzie sobie z ciebie robią jaja, wyzywają od ćpunek itd, mówią, że to się nie zdarzyło - chociaż ty wiesz, że się zdarzyło. To może być równie traumatyczne, co samo zdarzenie.

Nie sądzę, że poznamy obiektywną prawdę, bo to sytuacja między dwiema osobami, a naprawdę ciężko w tym przypadku o dowody (jest to oczywiste dla każdej choć trochę myślącej jednostki) - dobrze by było, jakby jacyś spece od tatuaży się wypowiedzieli, jak to jest z tym rozciąganiem skóry. Tutaj psy wieszają na dziewczynie (chociaż jeszcze wcześniej była też obrona), na Twitterze na facecie, i tam to już w ogóle nie ma miejsca na dyskusję. So keep it civilized. Nie warto dla paru plusów robić takich obrzydliwości - nie wiecie, czy to nie będzie za dużo dla autorki wyznania, albo dla osób, które przeszły przez coś podobnego.

#tatuaze #afera #molestowanie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 125
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: Nie wiesz, czy to pierwsze nadużycie seksualne w jej życiu. Może kiedyś ktoś jej nie pomógł albo nie wierzył i po prostu nie wytrzymała i musiała to opisać?


Ale żyjemy w państwie prawa. Jedna z podstawowych zasad tego systemu jest to, że od to państwo ma monopol na wymierzanie sprawiedliwości a nie motłoch z internetu. Jakby to samo napisala bez podawania danych gościa odbiór byłby zupełnie inny. Otrzymałaby same głosy
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: Nie, nie jest. Jakbym chwalił, to bym brał udział - miałem okazje, bo widziałem te wpisy na instagramie tatuarzysty. Może się zdarzyć, że autorkę wpisu (słusznie bądź niesłusznie) spotkają konsekwencje tego, że tak się zachowała. Ja myślę, że to już się dzieje. Tylko ja do tego nie będę przykładał ręki, a już na pewno nie poprzez przemoc.
  • Odpowiedz
@wolfKida: teraz mi się przypomniało że pisaliśmy o tym hajsie na dziarę:
https://www.wykop.pl/wpis/66710795/pracbaza-xd/
Więc jak dla mnie jest to argument za tym że nie chodziło o hajs, myśle że dla innych też.

Sama część oświadczenia Kruczego pokrywa się jakby z jej i nasuwa myśl że chodziło jej o darmowy tatuaż

@Atencjuszhehe: to tak informacyjnie - wiadomo że stuprocentowy dowód to nie będzie bo to głupi wpis, mogliśmy być w zmowie
Usmiech_Niebios - @wolfKida: teraz mi się przypomniało że pisaliśmy o tym hajsie na d...

źródło: comment_16591940562AVdl5FXr2uCJD3sWnaMSA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kostikov ale nikt normalny nie będzie nawolywal do wyzywania laski od ćpunki i tym podobnych, bo to jest taki sam lincz jaki ona zorganizowała tatuażyście. To jest hanebne zachowanie i nalezh je potępiać.

Nie chodzi również o to żeby rozstrzygnac to co miało miejsce w salonie tatuażu, bo nikogo z nas tam nie było. Więc nie wczuwaj się w tak stronnicze przyjmowanie wersji konkretnej osoby, bo to rola sądu a
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios ale z tego wpisu wynika że miala hajs na tatuaż a z rozmowy z tatuażysta wynika że w związku z doróbkami miała doplacici 1k.

Zresztą to nie jest temat dla nas, żeby rozstrzygać o winie i o tym czy molestowanie mialo miejsce czy tez nie bo nas tam nie było.

My jedyne o czym możemy pisać to to co widzieliśmy na własne oczy.
  • Odpowiedz
@Atencjuszhehe: wziąłem, to też jak pisałem nie jest wiadome na 100% ale jak miała pracę 10 k od rodziny którą zmieniła na 3k dla siebie to nie uważam aby był to dla niej kolosalny wydatek. To nie znaczy że to niemożliwe - ale nie klei mi się wartość stresu do pieniędzy.
@Niemamwiedzy: to w sumie w ogóle nie możemy pisać o sprawie, chociaż faktem jest że od jakiegoś czasu Wolfkida
  • Odpowiedz
@Atencjuszhehe: A po co w ogóle tworzyć takie teorie? Serio myślisz, że jakaś młoda dziewczyna oskarżyłaby tego faceta, bo nie miała pieniędzy na tatuaż? Naprawdę, nie każda sytuacja to Heard vs Depp. Już bardziej się chwilówkę opłaca wziąć...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Kostikov: ja uważam, że nie masz racji. Nikt tutaj nie śmieje się z depresji, problemów psychicznych, a z samej opki, która dodała wpis wręcz namawiający do linczu. Nie napisała wpisu w stylu "chce się pożalić", a dodała "brutalny" post, który nawoływał jawnie do linczu co teraz wszystko dopiero wypływa
  • Odpowiedz
@Atencjuszhehe: to był fragment z rzekomej odpowiedzi tatuatora która latała na mikroblogu przez chwilę:

Wyszliśmy z pokoju, opka wyszła ze studia pogadać przez telefon a gdy wróciła zostałem skonfrontowany przez menagera studia z oskarżeniem ze strony mojej klientki wraz z twierdzeniem że ona nie będzie za coś takiego płacić i nie zapłaciła, dodała również że sprawa trafi do mediów społecznościowych. Zdębiałem - przeprosiłem za to co odczuła i starałem się wytłumaczyć
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios no fajnie by było gdybyśmy nie dywagowali na zasadzie to był scam albo tatuazysta zbok chcial grzebac w czyjejs tzipie.

Bo równie dobrze tatuażysta mógł byc zwyrolem i równie dobrze autorka może konfabulowac.

Nie nam rozstrzygać ktora wersja jest prawdziwa, bo nie znamy wszystkich okoliczności.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@wolfKida: nie wierzyłem Ci od samego początku, a wiesz dlaczego? Bo to wszystko było zbyt kolorowe. Mówienie, że zrobiłaś to dla atencji czy przez brak pieniędzy uważam za totalny debilizm. No kto by zrobił coś takiego... Ale chodzi o sam fakt co zrobiłaś. Widząc wersję artysty + informacje które pojawiają się na wykopie wychodzi na to, że twoja wersja wydarzeń jak napisałem, jest mocno kolorowa o czym myślałem or początku. W
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: to napisałem w pierwszym poście autorki w temacie, ale jako że uczestniczyłem bezpośrednio w rozmowie o koszcie tatuażu - podaję linka i screenshot. Każdy może sam wyciągnąć wnioski, ale rozstrzygnięcie główne to policja, z tym nic nie zrobimy.
  • Odpowiedz
@Kostikov: na wykopie jest specyficzne bushido. np można mieć chore paranoje i maniakalne obsesje na punkcie zaradnych, przystojnych mężczyzn (tzw. chadów) można być nieporadnym, #!$%@?ącym i odrzucającym brzydalem który użala się nad sobą i obwinia cały świat o to że jest nudny i nie może zaruchać, nie potrafi wiązać butów pomimo wieku 15 lat, można być ofiarą fałszywych oskarżeń, molestowania etc. jeśli jesteś w.w, całkowicie spoko jest też maniakalne śledzenie życia
  • Odpowiedz
@Kostikov: Widzisz to tylko teorie które nikt nie mówi że są prawdziwe i tak sytuacja wyglądała. Dla Ciebie jest problemem to że ktoś pisze teorie jak to według niego wygląda ta sytuacja, ale jednocześnie nie masz problemu z tym żeby ją bronić i usprawiedliwiać i wmawiać każdemu że tego nie robisz.

Wiesz co byłoby dobrą teorią? To że niecałe 30min po twoim wpisie klepiącym ją po pleckach ona nagle cudownie wyskoczyła
  • Odpowiedz
@Atencjuszhehe: No właśnie xdddddd Tylko takie teorie można sobie tworzyć dowolnie. Ja @wolfKida nie znam, ale specjalnie napisałem, żeby w tym morzu gówna był chociaż jakiś post od ludzi, dla których to, co się dzieje, jest przekroczeniem granic i obrzydliwością - (dla mnie) w żaden sposób nieusprawiedliwioną, nawet tym, że podlinkowała Kruczego w swoim wpisie. Dla mnie to, że ktoś dla plusów przerabia wyznanie o napaści na tle seksualnym, jest niepojęte.
  • Odpowiedz