Wpis z mikrobloga

Jak Nelson Piquet odgryzł się Carlosowi Reutemannowi?

Dzisiaj w tym wpisie jasno określiłem jedyną rolę jaką Kubica mógłby pełnić w Aston Martinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak w życiorysie Nelsona Piqueta taki epizod rzeczywiście miał miejsce, oczywiście na długo przed debiutem w F1. W 1974 roku pracował w padoku F1 w garażu Brabhama jako swoisty chłopiec na posyłki, dostając proste zlecenia do wykonania. Wówczas jednym z kierowców tej stajni był Carlos Reutemann. Pewnego razu młody Nelson otrzymał polecenie wyczyszczenia kasku Argentyńczyka. Kiedy po wykonaniu zadania Reutemann zobaczył swój kask zrugał Brazylijczyka że nawet tego dobrze nie potrafi zrobić. Piquet dobrze zapamiętał tą sytuację.

Przenosimy się do roku 1981, kiedy Piquet i Reutemann walczyli łeb w łeb o mistrzowski tytuł F1. Po finale sezonu w GP Las Vegas tytuł trafił do Nelsona który wygrał z Argentyńczykiem o cały punkt. Brazylijczyk nie mógł sobie wymarzyć lepszej okazji na wypomnienie Carlosowi zaczepki sprzed 7 lat i kiedy go spotkał, od razu rzucił w jego stronę:

Nie byłem godzien czyścić twego kasku, ale może ty mógłbyś wyczyścić mój kask, kask mistrza świata?


Słowa Nelsona potęguje fakt że Reutemann nigdy nie zdobył mistrzowskiego tytułu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#f1 #100dniznelsonem 22/100 <- tag do obserwowania lub czarnolistowania
Pobierz
źródło: comment_1659117932kmRUkKwVJdw2kNDFwkV5jx.jpg