Wpis z mikrobloga

Podpowie ktoś jak zrobić w Pekao S.A. wakacje kredytowe i niczego nie spierdzielić? :D
Przede wszystkim spłatę: gdzie w transakcyjnym mogę to zrobić, jak kontrolować co nadpłacę, kiedy to prawidłowo zrobić (w miesiącu w którym zawieszenie było, później?).
Czytam o tym od początku projektu, ale mam mimo tego mętlik w głowie :O Help.

Jak ktoś chce zawieszenie to jest nowa dyspozycja: "Zawieszenie spłaty kredytu
Rozwiązanie ustawowe dla klientów posiadających Kredyt Hipoteczny w PLN zaciągnięty przed 1 lipca 2022 r."
Jak zrobisz to teraz to dostaniesz pełne 2 miechy, jak 1 sierpnia to pewnie już tylko na jeden się załapiesz.

  • 24
@Conspiracja: nie, na razie nic. Co ciekawe w necie w jakimś artykule widziałem że "powinienem dostać wiadomość z banku z instrukcjami", a gówno mam :D Jest nawet z czerwca wiadomość że pojawiły się nowe dyspozycje, ALE niezwiązane z tematem ;)
@Conspiracja: dokładnie jak @ThePawel mówi. Nawet coś było o tym by dać im 1 dzień na procesowanie tego.
To i tak mało, początkowo twierdzili że trzeba składać 14 dni przed zawieszanym miesiącem.

@thePawel jak się robi nadpłatę :D nie ogarniam tego w transakcyjnym...
Dobra, sam sobie odpowiem:

Faktycznie jest dyspozycja "Częściowej spłaty kredytu hipotecznego" na którą wchodzi się z poziomu rachunku kredytowego. W środku można wybrać czy chcemy skrócić okres kredytowania, czy zmniejszyć ratę (nie da się obu na raz, to trzeba zrobić w oddziale).
Jest też przełącznik "spłacam tylko kapitał".

Dobra, chyba jesteśmy w domu :> teraz tylko sprawdzić w umowie jakie mam koszty nadpłaty i czy jechać nadpłatę co miesiąc, czy lepiej na
@annotate: daj jakiś update jak się dowiesz więcej - bo gdzieś czytałem że oni chcą pobierac jakies 200 zł za przygotowanie nowych dokumentów po nadpłacie , i gdzieś jeszcze jakieś 50zł mi migneło. Jak ostatnio rozmawiałem z babką z pekao, co ogharaniała mi umowe itd, to tylko zapytała, czy mineło juz 3 lata (bo inaczej by naliczali marże) i po tym jak powiedziałem że tak, to oznajmiła że nie powinno być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzejdzejonca: te 800 w sensie odsetek które byś zapłacił za te potencjalne raty które nadplacasz? Jeśli to działa tak jak pisze kolega, to biorę przełącznik "tylko kapitał" Odznaczony i pobierze tyle ile napisałem...

@icojamamtuwpisac: też mam jak Ty. Prze upływem trzech lat dowalają prowizję ale to i tak się może opłacać :) po 3 latach jest ostawowo gwarantowane ze możesz nadpłacać bez prowizji. Dlatego o to pytali.
@dzejdzejonca: te 800 w sensie odsetek które byś zapłacił za te potencjalne raty które nadplacasz? Jeśli to działa tak jak pisze kolega, to biorę przełącznik "tylko kapitał" Odznaczony i pobierze tyle ile napisałem...


@annotate: raczej to różnica w odsetkach ktore naliczyło względem wysokosci nowej raty zeby nie bylo ze rata najpierw wieksza bo pol miesiaca liczylo wieksze odsetki a potem za miesiąc juz ta docelowa

Tak to sobie tłumaczyłem na
@annotate: oto ścieżka, w jaki sposób złożyć wniosek o wakacje kredytowe w aplikacji Peopay lub w serwisie Pekao24: proszę wejść w kredyt hipoteczny, który chcemy zawiesić - Zawieszenie spłaty kredytu.
Rozwiązanie ustawowe dla klientów posiadających kredyt hipoteczny w PLN zaciągnięty przed 1 lipca 2022 r. Następnie proszę wejść w opcję „złóż dyspozycję”, kolejno proszę wybrać „zawieszenie spłaty kredytu” i kliknąć w "złóż dyspozycję".