Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 648
Nazywajmy rzeczy po imieniu. Nie jecie Majonezu Winiary, ani nawet Majonezu Dekoracyjnego Winiary (lol, nawet na etykiecie jest jasna informacja, że to do jedzenia się nie nadaje), tylko Majonez Nestle. Właścicielem marki od prawie 30 lat jest Nestle, czyli międzynarodowy koncern, którego prezes ostatnio stwierdził, że ludziom nie należy się za darmo nawet woda pitna. Jeżeli nie mogą mu za nią płacić, lepiej żeby umarli. Z umieraniem niewinnych nie mają żadnego kłopotu, bo w Rosji robią interesy nawet po rozpoczęciu inwazji na Ukrainie. Nic dziwnego, bo z kolei największymi udziałowcami Nestle są fundusze inwestycyjne bez żadnej misji czy celu poza zwrotem z inwestycji. To że Kielecki, czy nawet Kętrzyński, w ogóle jakkolwiek konkurują z tą potężną machiną marketingowo-dystrybucyjną graniczy z cudem. Więc jasne, napychajcie im kieszenie na kolejne jachty zamiast jeść zdrowszy, z lepszych jakościowo składników, majonez rodzimej produkcji. W imię czego? Bo lubicie mdłe, które smakuje jak niedosolone jajko z olejem. A właściwie to myślicie, że lubicie - po prostu Winiary ma więcej budżetu na reklamy i lokowanie go na wystawkach sklepowych.

#bojowkamajonezukieleckiego
  • 63
  • Odpowiedz
@fudiasz3k: @pidzej11: @Paczek_w_masle: @Jaelithe: @doznanie: @atencjon: Chcialem być jak OP i nie wspierac tych wstrętnych firm które pozostały na rynku rosyjskim więc byłem gotów zmienić majonez. Uniesiony tym że pomagam i robię dobrze, wybrałem na co tygdniowych zakupach majonez kielecki. Jako że mam chamskie podniebienie i nie mam wygórowanych oczekiwań kulinarnych nawet przyzwyczaiłem się do uczucia popijania jajek octem. Przed kolejnymi zakupami moja różowa zbliżyła się
  • Odpowiedz
@fudiasz3k: Jak ktoś jest na tyle oburzony by jednak skończyć z najlepszym majonezem, to polecam lidlowy majonez Kania. Wciąż lepszy od Kieleckiego, jest tani, a i zarabia na tym koncern niemiecki. Für Deutschland!
  • Odpowiedz
@fudiasz3k: pamietam jak się oglądało filmy na yt z żółtymi napisami, ze aspartam szkodzi. Po kilkunastu latach wszystkie badania okazały się ściemą zlecona przez przemysł cukrowy. Nic się noe zmieniło, teraz zły jest nestle, potem będzie kolejne korpo do hejtu, zlecone przez inne korpo. Ale nauczyło mnie to trochę idealizmu, wiec chyba dobrze ze ludzie najs swoje mikrobunty w walce o małe ideały
  • Odpowiedz
@enzojabol: tak robiłem, nie dodawałem w ogóle octu, jedynie musztardę, smak wyszedł niemal identyczny jak Kielecki. Zobacz na etykietę Kieleckiego, ocet jest, ale jako składni musztardy. Ocet nie jest niezbędny do zrobienia majonezu(ale wychodzi mdłe gówno). Natomiast musztardy bez octu nie zrobisz, jeżeli przeszkadza Ci octowość Kieleckiego, to tym bardziej powinna Ci przeszkadzać octowość musztardy, bo jest w niej większe stężenie octu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fudiasz3k: skoro wielkie koncerny są tak skuteczne w osiąganiu swoich celów, to dlaczego zwykli obywatele nie łączą się w koncerny żeby chronić swoich praw i potrzeb?

@MilionoweMultikonto: bo w społeczeństwie nie obowiązują kontrakty i takie same formy nacisku jak w firmie.
  • Odpowiedz
@hipokryzjawkutos: Zabezpieczenie przed położeniem jakichkolwiek łapek (prywatnych, bądź państwowych, wszystko jedno, w każdym razie by zabrać dostęp innym, a potem sprzedawać) na źródle wody, z którego ludzie korzystają od pokoleń to nie jest pójście w kierunku komuny, a odejście od faszyzmu i innych quasi kapitalistycznych podejściach do rządów małej grupki "wybranych", przy czym nie oczekuję, że libertarianie, bądź faszyści z Kompromitacji to załapią. Wprowadzenie 8 godzinnego dnia pracy też pewnie było
  • Odpowiedz