Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ktory szlak jest ladniejszy a ktory latwiejszy jesli chodzi o wejscie na hale gąsienicowa? Niebieski czy zółty?
Z kasprowego lepiej zielonym na kuznice czy na kope konradską i zielonym oraz niebieskim? Trudny to szlak? Chce z kuznic pętle zrobic na kasprowy. Lepiej na hale pierw czy odwrotnie isc?

#gory #tatry #podroze
  • 15
  • Odpowiedz
Ktory szlak jest ladniejszy a ktory latwiejszy jesli chodzi o wejscie na hale gąsienicowa? Niebieski czy zółty?


@Kashi66: ładniejszy niebieski, łatwiejszy zółty
  • Odpowiedz
@Kashi66: do gąsienicowej niebieski bardziej widokowy a co do trudności bym określiła na podobne. Na niebieskim przewyższenie masz na początku szlaku a potem jest w miarę płasko, a na żółtym na początku idzie się długo dolina i przy połączeniu szlaków jest ostre przewyższenie. Z tych dwóch wolę niebieski szlak.
A z Kasprowego lepiej na Kopę przejść, bo zejście bezpośrednio do Kuźnic przez Myślenickie Turnie jest strasznie nudne.
  • Odpowiedz
@Kashi66: Idąc w stronę murowańca, polecam niebieski.
Wejście na kasprowy zielonym przez myślenickie turnie sobie odpuść, nuda.
Szlak z Kasprowego na Kopę Kondracką granią jest naprawdę mega przecudowny, polecam szczerze!
Co do zejścia z kopy, nie znam niebieskiego ani zielonego. Znam żółty i czerwony, żółty jest moim skromnym zdaniem średni, ale czerwony zapamiętałem jako piękny https://mapa-turystyczna.pl/route/f8wd
  • Odpowiedz
@Kashi66: spoko trasa: z Kuźnic do Murowańca rwiesz tylko pierwsze 100-150metrów przewyższenia, potem trasa jest stabilna i powoli się wznosi, polecam uważać po deszczu, bo są tam takie gliniasto-zażelazione fragmenty i jest mega ślisko. Ja z Gąsienicowej wchodziłem na Liliowe, może przemyśl, to sobie wejdziesz na Beskid jeszcze. Od przełęczy pod kopą kondracką znowu trzeba delikatnie rwać na Kopę, ale nic wielkiego. Potem praktycznie cały czas schodzisz już.
  • Odpowiedz
+1 dla niebieskiego, w mojej opinii jest cięższy od wejścia przez Boczań, a na pewno kolana dostają wycisk mocniejszy


@Zielczan: zapomnaiłem tu dopisać żółty, to powinno brzmieć tak: +1 dla niebieskiego, w mojej opinii szlak żółty jest cięższy od wejścia przez Boczań, a na pewno kolana dostają wycisk mocniejszy
  • Odpowiedz
Ja z Gąsienicowej wchodziłem na Liliowe, może przemyśl, to sobie wejdziesz na Beskid jeszcze


@Zielczan: Nie chce za dużej trasy bo i tak nogi dostaną po dupie mocno. Też czasowo nie chce za długo być w górach jakby miała się pogoda zepsuć po południu. Następny tydzień ma być pochmurny.
  • Odpowiedz