Wpis z mikrobloga

Mireczki, strzela mi coś w korbie, a tak przynajmniej mi się wydaje, że to w korbie. Doczytałem, że na 90% będzie to niedokręcona lewa miska suportu. Jako, że lubię grzebać i się uczyć to stwierdziłem, że sam to ogarnę.

Co jest mi potrzebne? Na pewno ściągacz do korby na kwadrat, bo taki mam. Potrzebuję też klucz do suportu? Taki klucz, jak ze zdjęcia będzie ok?

SUPORT: SR SUNTOUR cartridge (122mm)
MECHANIZM KORBOWY: SR SUNTOUR NEX (42x34x24 zęby)

Ogólnie objawy są takie, że przy pedałowaniu słychać trzask, co obrót pedałami. Na małych dystansach cicho i nic poza tym się nie dzieje, ale jak ostatnio zrobiłem 100 km to myślałem, że coś się rozsypie. Chyba, że macie inne pomysły.

#rower #pedalarze #gravel
Pobierz JMorrison - Mireczki, strzela mi coś w korbie, a tak przynajmniej mi się wydaje, że t...
źródło: comment_1658987561kziX8B0f6vlHhUgbQCTFr4.jpg
  • 12
@JMorrison jak strzela to na ponad 90 % suport do wymiany xd szczególnie że to suport na kwadrat za 40zl. Mi taki padł w nowym rowerze po 200 km. Piach, woda czy jaki #!$%@? i strzelało. Ale klucz do suportu taki jak pokazałeś i klucz do ściągania korby się przyda zawsze
@JMorrison nie rozkręcisz i tak suportu, możesz wyjąć pokręcić i pomyślisz że e przecież działa. Skręcisz i będzie tak samo bo tylko pod obciążeniem skrzeczy :) ja bym na wszelki wypadek kup od razu suport. Może coś z wyższej półki koło 50 60 zl.
@ShpxLbh: Dzięki, zrobię jak mówisz. A na co zwrócić uwagę przy wymianie suportu? W sensie jak dobrać zamiennik. Patrzeć tylko na szerokość osi supportu (122 mm), czy jakiś parametr jest jeszcze istotny?
@ShpxLbh: mylisz się. u mnie skrzypiał / trzeszczał / strzelał support - okazało się, że się poluzowało - niedokręcone z jednej strony - dokładnie jak OP sugeruje. Rozkręcenie, wyczyszczenie i skręcenie rozwiązało całkowicie problem. OD dwóch tygodni cisza, a też trzeszczało pod obciążeniem - z upływem czasu coraz bardziej. Najpierw niech sprawdzi, a dopiero potem pcha się w koszty @JMorrison: Taki jak na fotce jest ok, sam taki mam.
@JMorrison: Przy kupnie nowego suportu zwróć uwagę jeszcze na szerokość mufy suportu (np. 68mm, 73mm) i rodzaj mocowania, ale to wiadomo że kwadrat u Ciebie.

Pamiętaj że w większości suportów jest gwint angielski i po prawej stronie suport odkręca się w prawo, a dokręca w lewo. Po lewej miska normalnie odkręca się w lewo a dokręca w prawo (można powiedzieć że jadąc rowerem korby robią ruchy "odkręcające" w przód).

Przy zakładaniu
@JMorrison: dobrze jest też kupić smar do gwintów i przesmarowac od wewnątrz. Smar kosztuje drobne a w razie czego Ci się nie zapiecze na przyszłość.

Jesteś pewien że to support ? Szczerze miałem podobny problem i okazało się że to sztyca, dostała się gdzieś piaski w otwór i później wszystko trzeszczalo.
Nie wiem na ile w nim dlubales już ale https://www.1enduro.pl/rower-piszczy-trzeszczy-klika-skrzypi-cyka/ jak chcesz na przyszłość się przyda.
Dorzucił bym jeszcze podczas
@Feniol: Sztyca na pewno nie, też skrzypiała, ale już naprawiłem :) Zdecydowanie coś w odcinku korbowym. Dzięki za link. Dzisiaj będę miał do odbioru ściągacz do korb i klucz do suporu, więc zbadam sprawę.