Wpis z mikrobloga

  • 1
@Furox Art. 8a. 1. Właściciel może podwyższyć czynsz albo inne opłaty za używanie
lokalu, wypowiadając jego dotychczasową wysokość, najpóźniej na koniec
miesiąca kalendarzowego, z zachowaniem terminów wypowiedzenia.
2. Termin wypowiedzenia wysokości czynszu albo innych opłat za używanie
lokalu wynosi 3 miesiące, chyba że strony w umowie ustalą termin dłuższy.
@piwoholik: Tak masz racje, skoro nie ma w umowie inaczej. Musi ogłosić to na najpóźniej na koniec miesiąca kalendarzowego, najpóźniej miesiąc naprzód. Ale domyślnie okres wypowiedzenia czynszu jeśli nie ma w umowie inaczej jest 3 miesiące, więc jeśli zgadzasz się na podwyżkę to dopiero za 3 miechy płacisz więcej, jeśli nie to umowa wygasa teraz z 3 miesiącznym okresem wypowiedzenia, bo też rozumiem, że nie masz w umowie podanego okresu wypowiedzenia.
Właśnie odebrałem telefon, właścicielka informuje mnie o zmianie czynszu z 1200zl na 1500zl od sierpnia. Jak to z ta zmiana czynszu jest? Czy musi dać mi znac 3 miesiące wcześniej na pismie? #nieruchomosci #wynajem


@piwoholik: moze ustalic ci nowy czynsz zgodnie z data wypowiedzenia czyli z kodeksu cywilnego 1 miesiac kalendarzowy. Jak dala ci znac teraz to od wrzesnia masz nowy czynsz a sierpien jest miesiacem wypowiadajacym. Mozesz sie nie zgodzic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz: znaczy ze co, wynajmujacy nie ma prawa wypowiedzemia najmu przez okres trwania umowy ? Wynajmujacy zalozmy cjce skonczyc umowe bo tsk mi sie widzi, do koncs umowy zostalo 6msc, i nie moz jej zerwac ?