Wpis z mikrobloga

Znalazłem fajną odpowiadającą mi pracę i jutro idę podpisywać umowę, ale mam dylemat ponieważ pracodawca kilkukrotnie uświadamiał mi że szuka pracownika na stałe i dość już ma takich zatrudniających się na kilka miesięcy, a ja szukam pracy tylko do końca września. Wydaje się uczciwy, dodatkowo na umowie zlecenie zapewnia płatny urlop i płatne chorobowe co jest niespotykane, więc trochę głupio mi oszukiwać, że "tak, szukam pracy na stałe", po czym zwolnić się po dwóch miesiącach. Mieć #!$%@? czy być szczerym i uczciwym?

#praca #pracbaza
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sekoju: pytanie czy możesz znaleźć coś innego? Jak tak, to bierz co innego. Jak nie to zastanów się czy lepsza moralność/honor/spalone mosty czy lepiej mieć co jeść. Może warto zrobić kogoś w #!$%@?, a nie umierać z głodu. Ale jak nie masz takiego noża na gardle to szkoda robić taki smród za sobą. Zwłaszcza, że często w różnych branżach świat jest mały i nigdzie potem cię nie przyjmą.
  • Odpowiedz
@Sekoju: Tak bardzo szukają kogoś na stałe aż dali ci umowę zlecenie? XDD To takie chyba jednostronne "na stałe", bo sobie pięknie dupsko zabezpieczają dając ludziom śmieciówki.
Chłopie, zarób sobie kasę przez te 2 miesiące, a potem idź robić w październiku cokolwiek masz tam zaplanowane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sekoju: Jeżeli zależałoby mu na stałości umowy, to dawałby umowę o pracę a nie zleceniowke. Jeżeli umowa zlecenie nie określa okresu wypowiedzenia, to może zostać wypowiedziana w trybie natychmiastowym
  • Odpowiedz