Wpis z mikrobloga

@NaxZST: @Mfalme_Kitunguu: @gorzki99: @leopolis: @smierdakow: A ja zaproponuję coś czego może nie czytaliście ale uważam za absolut aczkolwiek niedoceniany bo z ZSRR. Ludzie jak bogowie. Ta trylogia całkowicie zmieniła w latach 80 moje spojrzenie na świat i przyszłość. I pomimo wielu innych SF( a mam kilka tyś pozycji) uważam że ma wielkie szanse na spełnienie. Wiem że wielu może nie pasować "zwycięski komunizm" ale jak patrzę na
Wiem że wielu może nie pasować "zwycięski komunizm"


@EliG: Czyli ze co? Komunizm jednak dziala ale za kazdy razem (oprocz ksiazki) to jeszcze nie byl ten prawdziwy?

Czytales Limes inferior? Tam jest ukazana kwintesencja komunizmu. Wszystkim sie nalezy (co prawda nie po rowno) ale nikt nic nie musi robic a i tak dostaje. Piekny przykald.
Czyli ze co? Komunizm jednak dziala ale za kazdy razem (oprocz ksiazki) to jeszcze nie byl ten prawdziwy?


@gorzki99: A jak nazwiesz totalny socjal do którego dążymy? Gwarantowany dochód osobisty, darmowe mieszkania. Jeszcze tylko rozkułaczymy wielkie korpo i mamy komunę. Zaletą tej z książki było to że światem kierował superkomputer a ludzie mogli modyfikować jego priorytety poprzez ogólnoświatowe referenda. Ja uważam ze demokracja bezpośrednia jest najlepsza. A że wszystko jest za
@EliG: Chyba nie do konca zrozumiales co chcialem przekazac.
Chodzilo mi o to ze w ksiazce komunizm dzialal i byl ok wiec czyli co? Nalezalobygo wprowadzic w zycie majac nadzieje ze to wreszcie ten komunizm?

No wlasnie nie. W ksiazkach to moze duzo zeczy dzialac. W zyciu juz niekoniecznie. Komunizm juz z zalozenia jest skazany na niedzialanie.

Komunizm opiera sie na rozdawaniu nie swoich pieniedzy. Wszyscy maja miec po rowno. Problem
Komunizm opiera sie na rozdawaniu nie swoich pieniędzy.


@gorzki99: Pod warunkiem że w obiegu w ogóle są jakiekolwiek pieniądze. A czy naprawdę są potrzebne? Produkujemy na świecie więcej jedzenia niż potrzebujemy, ale ciągle słyszymy że ktoś głoduje. Nie mamy żadnych ograniczeń w produkcji przemysłowej a koszt produkcji przemysłowej to zazwyczaj niewielki procent produktu końcowego. Myślisz że jest dramatyczna różnica technologiczna między telefonami za 500 i 5000? Ludzie gromadzą więcej pieniędzy niż
Ja uważam że dowolny lekarz czy przedszkolanka są warci 5 polityków czy urzędasów.


@EliG: Z tym dowolny to poleciales po bandzie. Wez to przemysl raz (albo trzy razy) jeszcze i sie popraw (taka drobna prosba zebym wiedzial ze wiesz co piszesz)
Podpowiedz:
Zaden lekarz, policjant, nauczyciel, strazak, itp itd nie jest wart wiecej niz ktos inny (tylko dlatego ze wykonuje taki a nie inny zawod) jesli swoja robote robi na odpierdziel.