Wpis z mikrobloga

Jadę sobie rowerem (picrel), naprzeciwko jedzie dwóch rolkarzy, a za nimi samochód. Zajęli połowę (jak nie więcej) jezdni, auto ich nie mogło wyprzedzić.
Mijają mnie i jeden do mnie z tekstem „rolkarze prawnie są pieszymi”

I co miałem zrobić xD? Pojechać w lewo na czołówkę z samochodem?
Skoro są pieszymi, to niech udostępniają przejazd pojazdom xD

Uświadomcie mnie, jeśli się mylę.

#motoryzacja #samochody #rower #rolki
Timolol - Jadę sobie rowerem (picrel), naprzeciwko jedzie dwóch rolkarzy, a za nimi s...

źródło: comment_1658863392QckRtvu0KboI0Xj00yBp3g.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Timolol: jesli rzeczywiscie pieszymi to powinienes sie zatrzymac przed nimi i poczekac az auto przejedzie i ich ominac.. Ale ejesli uje jada srodkiem i naeet samochod nie moze ich wyprzedzic to niech #!$%@? na drzewo oczekujac od innych stosowania sie do przepisow
  • Odpowiedz
@Timolol:

pieszy – osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;


Nic tu nie ma o wrotkach.
  • Odpowiedz
  • 0
Wydaję mi się że tych kamyczków/miejsca nie było, bo to był odcinek przez las. Nawet jakbym się zatrzymał, to i tak by zrobili taki sam manewr. Z pieszymi jest prosta sprawa, bo zajmują mniej miejsca i są o wiele wolniejsi.@PeterFile: @konto_testowe12:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Timolol: Nie sa pieszymi. Maja obowiazek jechac sciezka rowerowa. Maja zakaz jazdy ulica. Chodnikiem moga, ale musza dopasowac predkosc do pieszych. Wedlug prawa sa to uzytkownicy Urzadzen wspomagajacych ruch (UWR)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konto_testowe12: Przeciez napisalem ze chodnikiem moga, ale musza dopasowac predkosc.
Jezeli chca szybko smigac to zostaje jedynie sciezka rowerowa.
A jezdzenie w tempie pieszego, czyli te 5-6 km/h to na rolkach meczarnia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@konto_testowe12: Chodzi o zasady. Jeśli chcą je naginać, droga wolna, póki robią to z głową i nie utrudniają życia innym. To jak z możliwością przechodzenia na czerwonym, kiedy nic nie jedzie.
  • Odpowiedz
@andale: eh, tyle co się po mieście poruszam i widzę jak ludzie łamią jakieś zasady to od razu patrzę w drugą stronę, szkoda czasu - jak ktoś popełnia wykroczenie i ma pecha to mandat dostanie, nic mi do tego ; )
  • Odpowiedz
@Timolol: @konto_testowe12: Mam taką sytuację że chodniki u mnie ujowe, więc wybieram ulicę w strefie niezabudowanej. Jak coś jedzie czy to samochód, rower to po prostu zjeżdżam na pobocze, bo od zmian w prawie nic nie ma na temat rolkarzy. Wynika z tego że nie powinno ich tam być. Kilka razy mijała mnie milicja, ale jak na razie się nie zatrzymali.
  • Odpowiedz