Wpis z mikrobloga

Jadę sobie rowerem (picrel), naprzeciwko jedzie dwóch rolkarzy, a za nimi samochód. Zajęli połowę (jak nie więcej) jezdni, auto ich nie mogło wyprzedzić.
Mijają mnie i jeden do mnie z tekstem „rolkarze prawnie są pieszymi”

I co miałem zrobić xD? Pojechać w lewo na czołówkę z samochodem?
Skoro są pieszymi, to niech udostępniają przejazd pojazdom xD

Uświadomcie mnie, jeśli się mylę.

#motoryzacja #samochody #rower #rolki
Pobierz
źródło: comment_1658863392QckRtvu0KboI0Xj00yBp3g.jpg
  • 19
@Timolol: jesli rzeczywiscie pieszymi to powinienes sie zatrzymac przed nimi i poczekac az auto przejedzie i ich ominac.. Ale ejesli uje jada srodkiem i naeet samochod nie moze ich wyprzedzic to niech #!$%@? na drzewo oczekujac od innych stosowania sie do przepisow
@Timolol:

pieszy – osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;


Nic tu nie ma o wrotkach.
Wydaję mi się że tych kamyczków/miejsca nie było, bo to był odcinek przez las. Nawet jakbym się zatrzymał, to i tak by zrobili taki sam manewr. Z pieszymi jest prosta sprawa, bo zajmują mniej miejsca i są o wiele wolniejsi.@PeterFile: @konto_testowe12:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Timolol: Nie sa pieszymi. Maja obowiazek jechac sciezka rowerowa. Maja zakaz jazdy ulica. Chodnikiem moga, ale musza dopasowac predkosc do pieszych. Wedlug prawa sa to uzytkownicy Urzadzen wspomagajacych ruch (UWR)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konto_testowe12: Przeciez napisalem ze chodnikiem moga, ale musza dopasowac predkosc.
Jezeli chca szybko smigac to zostaje jedynie sciezka rowerowa.
A jezdzenie w tempie pieszego, czyli te 5-6 km/h to na rolkach meczarnia
@Timolol: @konto_testowe12: Mam taką sytuację że chodniki u mnie ujowe, więc wybieram ulicę w strefie niezabudowanej. Jak coś jedzie czy to samochód, rower to po prostu zjeżdżam na pobocze, bo od zmian w prawie nic nie ma na temat rolkarzy. Wynika z tego że nie powinno ich tam być. Kilka razy mijała mnie milicja, ale jak na razie się nie zatrzymali.