Wpis z mikrobloga

Mirki #azs #luszczyca i inne od-alergiczne choroby skóry. Gdzie polecacie iść z tymi problemami w #katowice #slask ? Mam od dłuższego czasu problemy i postanowiłem że trzeba coś z tym zrobić Dostałem w zeszłym roku maść sterydową i po niej przechodziło, ale jak tylko ją odstawiałem to wracało ze zdwojoną siłą. Potrzebuję jakiejś bardziej kompleksowej terapii + jakieś konkretne testy alergiczne. Gdzie iść co robić?

#alergia
  • 6
@ZasilaczKomputerowy: idz do dermatologa, mi przy AZS babeczka przepisala maść Protopic 0,1%, działa ale niestety trzeba praktycznie co tydzien powtarzać te czynnosc, bo to gowno nie chce zniknac na zawsze i prawdopodobnie nigdy nie zniknie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Maść sterydową też używałem kiedyś, przepisala mi ja inna lekarka (starsza), ale z tego co mi mowila ta młodsza to nie powinno się jej używać, a na pewno
@ZasilaczKomputerowy: U mnie przy atopowym zapaleniu skóry o wiele lepsze efekty dała odpowiednia pielęgnacja. Niż stosowanie leków. Na pewno dobrze jest się zastanowić nad sterydami, które stosuje się jedynie w bardzo nasilonych sytuacjach. Nie powinno się ich stosować regularnie, bo skóra się przyzwyczaja. Wśród dermokosmetyków polecam te od Verdelab https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/atopowe-zapalenie-skory/ Są przeznaczone właśnie do leczenia atopowego zapalenia skóry.