Wpis z mikrobloga

Człowiek się wścieka i irytuje, że to miasto jest memem. AWW robią jednopasmową, torowiska w wielu miejscach są w stanie agonalnym, wykolejenia ładnie wracają. Nawet w okresie gdzie ruch jest znacznie mniejszy dalej w kilku miejscach są korki przez większość dnia bo tak źle jest zaprojektowane organizacja istnieje jedno miejsce które mnie nie przestaje zaskakiwać. Nazywa się ta ulica - PIĘKNA

Od 28 Maja 2021, a więc już 14 miesięcy remontowany jest 500 metrowy kawałek ulicy i robiony kawałek ronda. Jasne największym problemem były nienałożone na mapę kable energetyczne i inne instalacje, ale nie róbmy jaj. Według najnowszych zapowiedzi remont ma się skończyć uwaga uwaga we WRZEŚNIU.
Dodatkowo w tej chwili już widać, że będzie wąsko jak ktoś będzie jechał rowerem obok samochodu bo przecież trzeba zrobić ogromną wysepkę przez 40 metrów dla jednego przejścia dla pieszych xD
Europejska Stolica Kultury, Miasto które miało być wzorem nie potrafi ogarnąć kawałka mało znaczącej ulicy w sensownym czasie.
#wroclaw
  • 41
w tej chwili już widać, że będzie wąsko


@Darth_Gohan: Ogólnie to mnie to bawi w opór. Nasi urzędnicy przyjęli politykę wyznaczania minimalnej szerokości pasów ruchu dopuszczalnej w ustawie. To oczywiście skutkuje tym że światło drogi jest realnie mniejsze, bo zawsze coś stoi na poboczu, wystaje itp. W strefach ograniczonej prędkości robią 5,5m, co sprawia, że dwa średniej wielkości samochody się nie mogą bezpiecznie minąć bez zwalniania praktycznie do zera.
@Darth_Gohan: tam nawet nie starczylo hajsu na zdjęcie poniemieckiej kostki, ale w sumie to moze i dobrze i dzieki temu wlasnie ta ulica jeszcze jakoś się uchowa. Generalnie dziki western jadąc autem, kurzy się niemiłosiernie i obstawiam, że znajdą jeszcze jakies inne przewody czy też niewybuchy z II WŚ ( ͡° ͜ʖ ͡°) i termin przesuną na początek Q4.
@Darth_Gohan: Ale prezydent ma kota i inni kandydaci nie mają, to wystarczy 10% ludzi z prawami wyborczymi żeby oddać swój głos.
Ale prezydent jest przystojny i ładniejszy niż inni, to wystarczy kolejnym 10% wyborców.
No i nie jest z PiS. Co z tego że nie ma programu, co z tego że sztabie ma ludzi prawomocnie karanych za czyny umyślne, to wystarczy kolejnym 20% wyborcom.

Właśnie dlatego uważam że prawa wyborcze powinny
Dodatkowo w tej chwili już widać, że będzie wąsko


@Darth_Gohan: no to jest chyba najlepsze, co wymyślono we Wrocławiu. Wszystkie ulice sztucznie zwężają, a potem generują się korki, bo się auta nie mogą minąć albo trzeba jechać za rowerzystą 15 km/h.

Z innych ciekawostek to dzisiaj stałem na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Brucknera z Kwidzyńską. Obok mają zrobić progi, bo auta za szybko jeżdżą. Tymczasem z aut jadących od strony
@Iudex: a aktywiści klaszczą uszami, bo jak jest wąsko to jest bezpiecznie. Potem jest xD bo nagle się okazuje, że nawet na rowerze nie masz jak minąć aut. Nie mówię, że ma być autostrada, ale niech pomyślą, że może być sytuacja gdzie będzie tam objazd / potrzeba przejechania Straży Pożarnej / dostawa itd.

@macias0526: Ja się nie chce nawet wgłębiać w to co się tam okaże na koniec bo krawężniki
Nie mówię, że ma być autostrada, ale niech pomyślą, że może być sytuacja gdzie będzie tam objazd / potrzeba przejechania Straży Pożarnej / dostawa itd.


@Darth_Gohan: No tak, w takim miejscach często brakuje np. 1m szerokości, który się zabiera by w tym miejscu postawić słupki xD
@Darth_Gohan: kabel to wymówka, na pozostałym odcinku roboty zostały zatrzymane dawno temu i rozwalona nawierzchnia nie może się doczekać na powrót ekipy do pracy.
Co do wąskości to chyba celowo tak zrobili żeby większe pojazdy nie skracały sobie tamtędy drogi i ogólnie był uspokojony ruch, a rowery to chyba tam będą mieć ścieżkę przy nowych blokach
@Iudex: Widzisz zdaniem @stan-tookie-1: to pewnie żeby nie skracać drogi. Tylko nikt by nie skracał drogi gdyby można było tam normalnie przejechać do Hubskiej bez stania na AK. A od kiedy jest coraz więcej budynków na Pięknej problem jest przy skrzyżowaniu z Bardzką bo:
a) durnowata Nawrotka z Hubskiej od strony centrum.
b) wbijające się autobusy na lewy pas.
c) przejazd z lewego pasa na prawy bo ja przecież miałem
@Darth_Gohan: Mówi się, że jak np. udostępniasz komuś dom na wynajem, to powinieneś tam najpierw pomieszkać, bo dopiero wtedy poczujesz co tam jest tak naprawdę potrzebne. Architekci placów zabaw godzinami przyglądają się zachowaniom dzieci na podwórku. A urzędas niezmiennie robi coś w tym stylu i elo, pora obejrzeć live'a Sutryka xD
Iudex - @Darth_Gohan: Mówi się, że jak np. udostępniasz komuś dom na wynajem, to powi...
@Darth_Gohan:
@NaglyAtakGlazurnika:
tu dobrze napisal kolega, wybór miedzy dżumą a cholerą, ponieważ chcąc przy drugiej jego kadencji zmienić głos to nie masz naprawdę na kogo innego. Wieeele słyszałem o Mirce (celowo pomijając nazwę ugrupowania, żeby nie było) od jej współpracowników, widziałem też pare razy jej zachowanie wracając ostatnim, czwartkowym LOTem WAW-WRO. Wszyscy w jednym, tym samym sosie, na mównicy czy jakiejkolwiek redakcji TV chcą się zabijać i przekrzykiwac o mojszości
@Iudex: Ty mówisz o jakiś zachodnich standardach. U nas jest łączenie - zachód i wschód. Bierzemy najgorsze z jednego i wkładamy na ramy które są oparte na wschodnim pomyśle. Wychodzi to czego się można spodziewać czyli gówno.

@macias0526: Co ma do powiedzenia sejmik czy wojewoda na temat drogi osiedlowej i polityki transportowej miasta poza drogami wojewódzkimi czy ulicami wylotowymi albo koleją? No tak niezbyt.

Co do Mirosławy to ona się
Generalnie zwężają bo wkładają ściezki rowerowe


@Darth_Gohan: nie, nie chodzi o ścieżki, a np. to niesamowite rondo na skrzyżowaniu Dawida z Gajową. Przy takich inwestycjach wszyscy przyklepujący projekt i odbierający powinni być wypisani na tablicy na środku ronda.
@Darth_Gohan: Trochę z rezerwą podszedłem to kwestii zarządzania danym odcinkiem, ale jak wspomniałem mogłem się kompletnie mylić. Pamiętam tylko jak w przeszłości często kością niezgody przy budowie/przebudowie danego odcinka problemem była własnie ta niekoniecznie oczywista osoba odpowiedzialna, ale fakt, to mogło dotyczyć czegoś w stylu WOW gdzie drzewo decyzyjne jest bardziej skomplikowane.
@Ogau: Na Dawida z Gajową to mi się zdawało, że tylko stoi słupek na środku ale może faktycznie mi się już coś kiełbasi. Takie miejsca na mniejszych ulicach mniej bolą na codzień niż np. to jak zwężona została Pilsudskiego bo tam jest jakaś masakra bez pomysłu.

Natomiast fakt najlepiej jakby oni naprawdę zaczęli myśleć na te tematy.
na zielone światło zdążył jeden samochód - jadące na oko 100 km/h

@Ogau: dużo cykli w mieście tak jest ustawionych. Z traugutta do galerii jadąc przepisowo (czyli z ograniczeniem do 40) stoisz na każdych światłach. Zieloną falę łapiesz jadąc buspasem 78km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Darth_Gohan: MIASTA DLA PIESZYCH ULICE DLA LUDZI KIEROWCY NIE SĄ LUDŹMI WIĘC CZEGO CHCESZ CZŁOWIEKU JA TU IDĘ I POTRZEBUJĘ CHODNIKA NA PIĘĆ METRÓW A W OGÓLE JAK NIE UMIESZ SIĘ ZMIEŚCIĆ NA DRODZE TO LEPIEJ NIE JEŹDZIJ SAMOCHODEM?? PRAWO POZWALA NA TAKĄ DROGĘ A JAK TY MASZ Z TYM PROBLEM TO MOŻE LEPIEJ WYPROWADŹ SIĘ NA WIEŚ TAM MOŻESZ BLACHOSMRODEM JEŹDZIĆ DOOKOŁA KOMINA
TO JEST MIASTO POWTARZAM A W MIEŚCIE