Wpis z mikrobloga

#minecraft

Gotowe. 4 bitowy coś dostał działający dekoder i wyświetlacz 7-segment

łącznie wszystko zajęło +-7 godzin

Funkcje:

Zmiana pamięci podręcznej (4 Bit (czyli jeden Bajt ( ͡ ͜ʖ ͡)))
Możliwość zapisania danej konfiguracji Bitów do pamięci
Wczytanie konfiguracji Bitów z pamięci (to chyba RAM będzie?) do pamięci podręcznej
no i oczywiście wyświetlacz 7 segmentowy - Wyświetlana liczba jest zmieniana w czasie rzeczywistym na podstawie konfiguracji bitów w pamięci podręcznej

Wołam zainteresowanych:

j.....r - #minecraft

Gotowe. 4 bitowy coś dostał działający dekoder i wyświetlacz ...

źródło: comment_1658784298f6ppDfdLzCo1gHxfrjJATn.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Bejro: paaanie, to już zaawansowane, pamięć RAM nawet do 32 Bajtów! ( ͡° ͜ʖ ͡°) I większa przydatność, zapewne nawet umie kalkulować. I tak z mojego małego cośka jestem dumny, jak na pierwszą taką budowlę w życiu
  • Odpowiedz
  • 1
@janinapomidor nie no gratki, tego typu budowle wymagają dużo pracy. Ogólnie polecam zabawę w tworzenie elektroniki w minecrafcie bo bardzo rozwija myślenie abstrakcyjne.

zapewne nawet umie kalkulować

I nie tylko ( ͡ ͜ʖ ͡) Ramu jest chyba 128 Bajtów, CPU potrafi robić skoki warunkowe, alokacje pamięci programowej w RAMie a nawet jest kompilator assemblera więc można używać kodu maszynowego. A ekran jest obslugiwany jako urządzenie zewnętrzne. Ale
  • Odpowiedz
  • 3
@Redwood4413 Bajt to tyle ile ma jedna adresowalna komórka pamięci. Może być 2 bity, może być 128 albo więcej. W praktyce przyjęło się 8 bo tyle używają współczesne komputery.
  • Odpowiedz
@janinapomidor nie no gratki, tego typu budowle wymagają dużo pracy. Ogólnie polecam zabawę w tworzenie elektroniki w minecrafcie bo bardzo rozwija myślenie abstrakcyjne


Najpierw trzeba umieć tworzyć taka elektronikę A ja mimo 10 lat gry dalej nie wiem przez jakie bloki redstone przesyła w górę itp itd(,)
  • Odpowiedz