Wpis z mikrobloga

@Rysiowata trochę poczytałem forum, z grubsza jakieś 2 książki o budowie domów szkieletowych - w jednej była tabela doboru legarów i krokwi przy różnych rozpiętościach itd. Na koniec jeszcze konsultowałem to z gościem który robi dachy. Ściany słupki 5x10, krokwie 5x15 (rozpiętość 4 metry), antresola 5x18,5 (rozpiętość też 4m).
  • Odpowiedz
@jaco666b: Ja #!$%@? 21 wiek typiarz z drewna schowek robi i zdjęcia robi... Dodatkowo wrzuca to na wykop i jest dumny. Dokąd to społeczeństwo zmierza …
  • Odpowiedz
@Under89: bloczki stawiałeś tylko na ziemi czy coś betonowałeś pod spodem? Bede pewnie w przyszłym roku zamawiał "gotowca" i można go na bloczkach postawić ale chyba wolałbym trochę w ziemie wkopać. sam nie wiem.
  • Odpowiedz
@masqu88 bloczków betonowych jest około 5 w grunt (około 60cm) i 1 ponad grunt. Tu same piaski 9 brak gliny więc nośność gruntu i odprowadzanie wody jest ok. Belki drewniany mocowane do bloczków na kotwę chemiczną.
  • Odpowiedz
@Rysiowata: Info brałem z doświadczenia. podłoga 5x15, ściany i krokwie 5x10.
@Pierona: Przestronna na pewno hehe
@RK88: No tak, przecież wykop służy do czegoś innego...Mea culpa
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: https://www.olx.pl/d/oferta/deska-elewacyjna-szalowka-deska-obiciowa-sosnowa-drewno-suszone-CID628-IDG6q7H.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3
Ale nie polecam tego towaru. Grubość 19mm.
@masqu88: Zależy od gruntu jaki masz. U mnie na pojedynczym bloczku stoi basen i zbytnio nie siadło (6,5 tony), natomiast domek dawałem na podwójnym. Jak masz miękko to może i będziesz musiał
  • Odpowiedz
@jaco666b: glina głównie. Właśnie chciałem lać słupy, bo mam wiertnice, kupie gotowe tekturowe szalunki, dozbroje i zaleje tak z 70cm, jest spadek więc w jedym miejscu będize na zero a po drugiej stronie będize 50cm nad ziemia poziom
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tasmanz: nienawidzę osb, poza tym chyba by nie było taniej w tej grubości. No i jak coś co wygląda jak kupa kosztuje tyle co deska to liczy się efekt wizualny( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaco666b: no i gitara.
Na wschodzie, na gruntach przy jeziornych głównie glina i piasek. Stąd pytanie, bo wtedy po 2och sezonach 3x3 szopa siadła ok 3-4cm ;)
Budowana na deskach sosnowych, płytach OSB 3 i parę wstawek dębowych jak ramy okien.
Oby stało Mirek!
  • Odpowiedz