Wpis z mikrobloga

@Miedzcu: Na ślepo to sprawdź czy w drzewie plików nie masz plików które zawierają niedopuszczalne znaki w nazwie:
https://docs.microsoft.com/en-us/openspecs/windows_protocols/ms-cifs/09c2ccc8-4aaf-439f-9b4e-13b3fe85a4cf

Systemy plików ext4, btrfs, ZFS i wiele uniksowych jest bardzo tolerancyjne na zawartość znaków w nazwach, podczas gdy Windows (ze względu na zgodność wsteczną) narzuca ograniczenia co do dozwolonych znaków i nazw.
To że chcesz udostępnić udział poprzez SMB, nakłada ograniczenia na nazwy plików.

Możesz posłużyć się jakimś renamerem, który przekonwertuje znaki
@bruuh:

'net usershare' returned error 255: [2021/10/22 17:09:29, 0] ../../lib/util/debug.c:1108(reopen_one_log)

reopen_one_log: Unable to open new log file 'Books/log.net': No such file or directory

net usershare add: share name /run/media/aksaini/ak/books contains invalid characters (any of %<>*?|/\+=;:",)

Dysk z którego chce udostępniać to dysk przenośny po USB w systemie plików Windowsowym.
Wybacz @bruuh dzis to mój deniut na linuxie - nie wykonuje to przez komendę a GUI "Udostępnij folder" (nie wiem wiec jaka komenda leci w tle). Funkcjonalność ta pojawiła się dogrywając Sambe.

Symboli pod spodem w katalogu się raczej raczej nie pozbędę bo nie ja je tworzę (nie mam nad tym kontroli).

Dysk z którego chce udostępniać to dysk przenośny po USB w systemie plików Windowsowym.
@Miedzcu:

net usershare add: share name /run/media/aksaini/ak/books contains invalid characters (any of %<>*?|/+=;:",)


Jak dla mnie przetrzep katalog **ak/books** tego dysku USB i zobacz czy w nazwach nie masz znaków z zbioru:
% < > * ? | / + = ; : " ,`

Te znaki nie są dopuszczone do nazw udostępnianych plików (jak w linku który podesłałem).
Najbezpieczniej jest przemianować nazwy (jak można) plików na alfanumeryczne ASCII (litery i
@sirpingus: Wydaje mi się że to się dzieje na wcześniejszym etapie możliwe ze przez "spacje" w nazwie dysku "Dodatkowy 1" (wybacz sirpingus ale błąd wkleiłem na szybko z innego forum a nie ten który do mnie należał). Gdy próbuje udostępnić plik na dysku systemowym błąd ogranicza się już jedynie do `'net usershare' returned error 255. Co ciekawe znalazłem w katalogu na dysku systemowym katalog już udostępniany. Nie był jednak on widoczny