Wpis z mikrobloga

@noke: tego się nie odkręca, tylko wyciąga do góry. Jak się zapiekło, to spróbuj ostrożnie podważać krawędzie czubkiem noża albo wąskim płaskim wkrętakiem raz z jednej raz z drugiej strony.
  • Odpowiedz
@n0xx: Próbowałem a on nawet nie drgnie. Prawie bym połamał ten uchwyt

@Bad_Wolf: Powiedzmy, że całkiem sporo tam kreta poleciało ale to pomagało na początku. Ewentualnie spróbuję ocet jak nie uda mi się odkręcić

@Jarek_P: Próbowałem podważać z każdej strony i wyciągać wyciągać do góry, ale mam wrażenie, że wokół tego jest uszczelka, i zrezygnowałem aby jej tam nie naruszyć
  • Odpowiedz
@noke: Może faktycznie się wyciąga :/
Nie mam jak sprawdzić w tym momencie a najwidoczniej nie pamiętam.

Obłóż dookoła papierem, zalej octem i niech sobie pobędzie tak do wieczora, powinno odkamienić.

A tak ogólnie to kup dwie/trzy paczki sody oczyszczonej, do tego 2/3 butelki octu.
Wsyp 1 sody, zalej 1 octem, zostaw na pół godziny, przepłucz gorącą wodą i zrób to samo znowu - powinno udrożnić.
  • Odpowiedz
1 sody, zalej 1 octem,


@n0xx: wiesz, że soda i ocet się momentalnie wzajemnie neutralizują? I poza pięknym wizualnym efektem, który faktycznie może sugerować wielką moc wynalazku, nie ma to najmniejszego sensu?

@noke: kup MELT, jeśli chcesz to robić chemią. Ale najlepiej ten odpływ jednak rozbierz. Tak, jest tam uszczelka (orung naokoło całości) i ona nie pomaga, ale to się da wyjąć. Jeśliby udało ci się chwycić czymś za spód
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Udało mi się podhaczyć kluczem nastawnym ten lej, opukałem z każdej strony i w końcu puściło. Było tam całkiem sporo syfu. Dzięki wielkie za pomoc!
  • Odpowiedz