Wpis z mikrobloga

Mirki, mam 4mm przepuklinę brzuszną około 2cm nad pępkiem. Jest niewidoczna ale wyczuwalna pod palcami. Byłem u lekarzy i znajomego fizjoterapeuty, uznali że nie ma potrzeby na razie operować i mogę ćwiczyć na siłowni ale
z pasem kulturystycznym i lżej niż wcześniej.

Macie jakieś rady co do zmiany planu treningowego, w którym nie musiałbym 'napinać' brzucha? Wcześniej ćwiczyłem głównie na wolnych ciężarach typowe fbw.

Na razie planuje na siłowni jedynie podciąganie, pompki, dipy, wyciskanie na płaskiej itp., coś mogę do tego dodać? Maszyny na mięsnie nóg?

Jeśli znacie specjalistę, najlepiej we Wrocławiu, który odpowiedziałby na te pytania to oczywiście proszę o polecenie.

#mikrokoksy #silownia #przepuklina
  • 6
@Sofus: Z całym szacunkiem - idz do chirurga i to zoperuj. Sam jestem po operacji przepukliny pępkowej zachowawczo (wolałem, zeby mnie to nie zastało na wycieczce w lesie albo w innym randomowym miejscu), po operacji nie mozna pare tygodni dzwigać, potem jest lepiej. Max kilka dni w szpitalu. Operował mnie na NFZ Łukasz Szpon, przyjmuje na hallera/grabi, ale jest ordynatorem chirurgii w brzegu dolnym i tam mnie operował.

Btw ławeczka czy
via Android
  • 0
@pasta_alla_carbonara
Właśnie tak sądziłem, że powinienem jak najszybciej to zoperować, ale to właśnie chriurg, u którego byłem uznał, że na razie wystarczy obserwować i właściwie to nie wiem na co czekać ¯_(ツ)_/¯
@Sofus: samo się nie naprawi, i tak to będziesz musial zoperować i tak. Ja u tego chirurga nie czekalem nawet tygodnia na operacje, wg mnie nie ma na co czekac, bo dźwigniesz coś na siłowni źle czy nawet kichniesz (yup, sie nasłuchałem na sali pooperacyjnej, bo tam prawie sami z przepuklinami, no ale wiadomo ze to skrajne przypadki) i już pyk wyjdzie ;) Jedyne na co możesz czekać, to na pogorszenie
@Sofus: Przechodziłem to samo tylko z przepukliną pachwinową, kombinacja z planem co by nie musieć mocno brzucha napinać i #!$%@? to daje. Na tyle niekomfortowo się ćwiczy z myślą ze może wyjść lub się powiększyć ze nie warto sobie głowy zawracać. Możesz próbować ćwiczyć normalnie z uwagą na brzuch (ja tak robie bo termin na wrzesień) ale szukaj już lepszego chirurga i ogarniaj temat czym prędzej
@Sofus: Operować.
Miałem przepuklinę pachwinową też minimalną.
Urolog kazał się oszczędzać i przyjść za rok na kontrolę xD
Poszedłem do chirurga po paru tygodniach i z racji młodego wieku, od ręki mi to zrobił.
Samo się nie wstąpi. Im wcześniej się zrobi tym mniejsza szansa na komplikacje