Wpis z mikrobloga

Szukam przedłużacza na zewnątrz by ogarniać sobie działkę i zorganizować jakiś event, ale to bardzo ciężkie zadanie, bo żyje w kraju w którym wszyscy chcą.. za moją kasę. Potrzebuję 25m około, z uziemieniem, najlepiej z klapkami i z miedzi i z rozsądną grubością żył i w gumie żeby nie zabić nikogo jak się dotknie po deszczu itd
Czy na to trzeba wydać ok 600zł albo zrobić sobie samemu? O jakim gotowcu nie poczytam to się okazuje że ogrodowy to on tylko z nazwy albo 3x1,5 to mrzonka z opakowania. Może ktoś ma doświadczenie z budowlanymi przedłużaczami bo jak szukam po np. kodzie H05RR-F to na olx albo drogo albo goły przewód.
#przedluzacz #elektryka #dom #ogrod #ogrodnictwo
SSDH - Szukam przedłużacza na zewnątrz by ogarniać sobie działkę i zorganizować jakiś...

źródło: comment_1658747673rJiJ3fzgcYpqdRaSSJt4UQ.jpg

Pobierz
  • 12
Przy okazji zapytam jak to jest z podłączeniem jednego do drugiego? Co jest wąskim gardłem i czemu nie należy tak robić? Potrzebuje pociągnąć kilkanaście metrów prąd w jednym kierunku a później po kilkanaście w dwie różne strony - co wtedy najlepiej zrobić?
@John_archer: to nie wysryw a cytat z piosenki i pasuje do tego że po odwiedzeniu trzech zdawałoby się branżowych sklepów wracam na wypok bo wciskają mi g*wno takie że nawet ja to widzę gołym okiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SSDH: póki to tylko leży to problemu nie ma.
Gdy to zaczynasz obciążać - to przez odcinek wspólny płyną prądy sumaryczne. Ale jak rozsądnie szacujesz obciążenie -, i nie podłączasz tam 5kW nagrzewnic, a jakieś coś o małej mocy - to też nie ma problemu.

Problem to się dopiero pojawia, jak polepisz takie przedłużenie przedluzacza, o realnych niezbyt grubych żyłach, i ... Na końcu nastąpi zwarcie (z jakiegoś powodu). powstała "pętla
Przy okazji zapytam jak to jest z podłączeniem jednego do drugiego? Co jest wąskim gardłem i czemu nie należy tak robić? Potrzebuje pociągnąć kilkanaście metrów prąd w jednym kierunku a później po kilkanaście w dwie różne strony - co wtedy najlepiej zrobić?


Twoim wrogiem jest spadek napięcia: im dłuższy przewód i mniejszy przekrój vs pobierana moc tym większy spadek napięcia i grzanie się przewodu.
@wizu: właśnie wczoraj zamówiłem na ich stronie ale 3x2,5 na bębnie i 40m. Kupa kasy wydana, ale.. w sumie nie wiem po co xD Żyje w przekonaniu że się przyda na budowie kiedy