Wpis z mikrobloga

@alizen: Posiadam obecnie Aira 8/512, który ostatnio zastąpił mi też stacjonarny komputer. Nie używam wprawdzie Chrome tylko Safari z Firefoxem i raczej nie otwieram zbyt wielu kart (jak mam 10 otwartych to święto jakieś). Nie czuję, żeby coś muliło. Podpięty do monitora i pulpit w 6016x 3384. Jak chcesz, to mogę zrobić jakieś testy, tylko nie na Chrome (; Oczywiście jak masz kasę to kupuj 16 albo 24. Ja z perspektywy
@sm_m: planuję podpiąć 1/2 monitory i działać tak na 10-20 chromach (z przyzwyczajenia tak mam :D). Możesz potestować czy muli itp. Opinie są bardzo dobre o tym sprzęcie, jak jest z trzymaniem baterii?
@alizen: Musisz też ogarnąć jaki monitor kupić, z 4k nie ma problemów, przy niższych rozdzielczościach może być różnie z renderowaniem czcionek.
BenQ GW2280


@alizen: Nie wiem, jak to będzie, ale możesz dla testu zainstalować sobie macOS na obecnym komputerze i zobaczyć. Dużo jest w internecie tematów ludzi z problemami z renderowaniem czcionek na ekranach poniżej 4k. Ogólnie preferowaną rozdziałką dla monitorów u Appla jest 5k.
@alizen: Poważnie sprawdź sobie. Ja miałem dużą przerwę od maców i do PC miałem 24" Iiyamę 1920x1200. Miałem przez chwilę Catalinę zainstalowaną, więc wiedziałem, że problem z czcionkami będzie. No ale z drugiej strony monitor miał już ponad 10 lat (; najwyższa pora na wymianę była.