Wpis z mikrobloga

@Papaya: masz faktycznie taki głośny motocykl czy kask jest słabo wygłuszony? Czasem jak widzę/slysze jakiegoś choppera to serio nie wiem jak oni wytrzymują ten hałas, może każdy jeździ w stoperach. Nie czujesz się odcięty od otoczenia?
@kanciak12: kazdy kask jest glosny, roznica jedynie taka ze jeden bardziej drugi mniej. Przy 100 km/h wiatr w srodku juz dosc mocno halasuje, podobno przy takiej predkosci jest juz ok 90dB w kasku od samego wiatru, przy dluzszej jezdzie jest to mocno meczace. Stopery motocyklowe to troche inna konstrukcja, maja otwór przez co zmniejszają głośnośc o ok. 20dB, przez co słyszysz wszystko kto co do Ciebie mowi. Wiatr również słychac, ale
@kipowrot: ja akurat mam Loop experience pro, wzialem z tego wzgledu ze chowaja sie calkiem wuchu, zalezalo mi na tym bo mam interkom. Tansze Alpiny dzialaja podobno identycznie
@Papaya: Słyszałem że te motocyklowe zatyczki to średnio udany zakup. Wypadają z uszu przy wkładaniu kasku, a są bardzo drogie. Lepiej kupić zatyczki jednorazowe ze sklepu BHP/apteki
@qps666: nie wiem , ja jak włożę je dobrze to nic mi nie wypada przy zakładaniu kasku, ale tak jak mowie, ja mam takie które nie wystają poza kontur uszu, czy jak to tam nazwać.
@qps666: nie wiem od kogo słyszałeś i czy to był użytkownik, ale kształt i budowę kanału usznego każdy ma inną ale jak dobierzesz dobrze no to nie widzę powodu żeby wypadały. Tak jakby ktoś ci powiedział, że słuchawki w stylu airpodsów są #!$%@? bo wypadają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qps666: To źle słyszałeś. To najlepszy zakup jakiego dokonałem. Wcześniej po trasie ok 100km z czego 40 po autostradzie glowa mi pękała. Teraz to jak bym przejechał się po bułki i spowrotem.