Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
#narzedzia #ogrodnictwo #dzialka #majsterkowanie #silonaprawia

Dzień dobry!
Mamy lato więc na pewno znajdą się tu osoby które użytkują piły i kosy spalinowe. Przychodzę do was z dość znaną informacją, jednak wiele osób o tym zapomina. Zdarza mi się naprawiać narzędzia ogrodowe i najczęstszą spotykaną usterką są uszkodzenia gaźnika. A konkretnie membran. Jeżeli używacie pił lub kos spalinowych to właśnie takie gaźniki są w waszych urządzeniach. Żeby uchronić się przed powstawaniem tych usterek należy pamiętać, że po zakończonym sezonie należy zlać paliwo z baku lub najlepiej zużyć je do końca. Uchroni to membrany gaźnika przed ,,sztywnieniem" pod wpływem starzejacego się paliwa. Ta niewielka operacja pomoże wam utrzymać wasze narzędzia sprawne przez dłuższy okres czasu. 1 oryginalny zestaw naprawczy gaźnika może kosztować nawet 50 zł plus montaż. A w większości przypadków możemy tego uniknąć. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli. :)
Pobierz silo1408 - #narzedzia #ogrodnictwo #dzialka #majsterkowanie #silonaprawia

Dzień dobr...
źródło: comment_1658661278ToabycnE0MxJ26TtvTQHkV.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: w jakiej Pile? Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Widziałem tylko takie które od paliwa sparcialy lub uszczelnienia które rozmiękły i napuchły. Możesz napisać o tym coś więcej?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s3mpaaj: jeżeli ktoś zna się na rzeczy i wie jak je wymienić to faktycznie nie sprawi mu to wiele problemu. Ceny membran są różne. Ja zazwyczaj korzystam z kompletnego i oryginalnego zestawu naprawczego dlatego cena jest taka. Da się dużo taniej same membrany w zamienniku. Ale różnie jest z jakością i trwałością
w jakiej Pile?


@silo1408: partner p350s. Myślałem że zbiornik pęknięty, a tu po rozebraniu patrzę a tam luźny korek (ten z krego wychodzą wężyki). Dorobienie uszczelki z mniej więcej 3mm gumy zdecydowanie pomogło.
Trochę mam z nią problem, nie zawsze ale trzeba powoli dodawać gazu, bo się przydusza. Jest szansa że wystarczy regulacja czy trzeba robić rebulid gaźnika? Bym pewnie spróbował ale do regulacji potrzebne są te #!$%@? klucze

Edycja nie
Pobierz wypokowy_expert - > w jakiej Pile?

@silo1408: partner p350s. Myślałem że zbiornik ...
źródło: comment_1658674190sBoZIkPMi6tovRXJS7J3c9.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wypokowy_expert: regulacja powinna wystarczyć. Te korki kojarzę wiele osób pod nie oring podkłada gumowy żeby to uszczelnić. Ręki nie daje ale wydaje mi się że one puchną od paliwa a jak zeschną to dostają luzu. Wina materiału z którego ten korek jest wykonany. Są do kupienia. Ja osobiście kupuje wersję do kosy bo odrazu są dwa wężyki i filtr paliwa a jest tanio. :)
Co do regulacji to może masz blisko