Wpis z mikrobloga

@11mac11: w jaki sposób jeśli są robione przetargi z odpowiednimi umowami z data oddania poszczególnych etapów. Gdzie za zwłokę jest winny wykonawca? Sztucznie zwiększać koszt i westycji może jakiś pijany pan Mietek co się podjął remontu domu :D tutaj masz przygotowana pełna dokumentację
@bathor_dyktator: chodzi o zludzenie ciaglych inwestycji. A w jaki sposob? Jest kilka metod. Jesli znasz szczegoly pozostalych ofert złożonych przez innych inwestorow, to mozesz swoja ogarnac w porozumieniu z odpowiednimi osobami tak, aby wygrać. Od czegos na budowie sa aneksy, np wydluzajace czas inwestycji
@bathor_dyktator: nic mnie nie piecze, tylko właśnie czytałem o kolejnych opóźnieniach i wyburzeniu niedawno postawionych ścian, o tym, że radny Prokopowicz, który trzyma rękę na pulsie nie wie nawet jakie są terminy pośrednie ani czy były jakieś aneksy do umowy, (bo co go to interesuje, jak wszystko jest dogadanie) wtedy sobie przypomniałem, że był taki Mirek, co przekonywał mnie, że nie ma żadnych celowych opóźnień. Więc zadajmy sobie pytanie, gdzie są
@bathor_dyktator: jak najbardziej, źle napisana umowa, która nie przewiduje kar za opoznienia w etapach budowy jest celowym zabiegiem.
No chyba, że te kary są i o tym wiesz, bo nie odpisałeś na moje pytanie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@11mac11: no bo Ci nie odpowiem, bo nie podpisywałem tej umowy :/ ale będąc rozumnym człowiekiem na 100% są. To, że e jakiś budowlaniec postanowił zabawić się w artystę, takie są efekty. Czy budowa jest przez to zagrożona? Musiałbym dostać jakiś plan ramowy prac, na jakim etapie są:d niech robią i rozkopują jak najwięcej. Bo potem będzie tylko lepiej. Widać to po rondzie przy szpitalu, gdzie ruch jest dużo bardziej płynny