Wpis z mikrobloga

@WinterLinn: jesli chodzi o sprzeglo to ponoc pasuje od transita. Znajomy mial st220 i mu mechanik wymienial i dal tarcze sprzegla z transita bo ponoc taka sama/podobna i zaplacil jakas smieszna kwote. Wiec przy wymiane spytaj, moze tez sie uda.

A co do reszty to raczej standardowo, pewnie moze byc ciut drozej bo to jednak st ale nadal mondziak
@curiousboi: dopiero 5.5k km przejechałem i jeździ jakoś. Jest pare rzeczy do roboty bo poprzedni wlasciciel wlozył przepustnicę 75mm i trochę jest upośledzona bo przycina na samym początku wciskania gazu. Nie wiem czy do wymiany czy da się nasmarować i wio. 5 biegów uważam za porażkę w tym aucie (,) ale wymienię sprzęgło olej itd to może zmienię zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pobierz
źródło: comment_1658658946vFi9foZjKyeaUsLP60GT2l.jpg
@WinterLinn: kazdy warsztat ma swoje ceny, glownie zalezy od czasochlonnosci. Ale srednio ze 100-150 zl za roboczo godzine liczy pewnie kazdy. Za tarcze, klocki, amorki i sprzeglo pewnie od kilkuset do tysiaka moga policzyc, zalezy ile czasu zejdzie.
Silnik lpg bardzo dobrze znosi wiec jak planujesz troche pojezdzic to zakladaj, chyba ze to nie daily ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pare lat temu bylem bliski kupienia st220 i
@zygmunt3wazza: zamierzam lpg ladowac bo to kpiny są żeby tyle na benzyne wydawac xD. Nadal możesz kupić, na grupce st220 market są fanatycy co mają bardzo zadbane i ceny tak 12-18k. Ostatnio pande za 11k widziałem, a byle golf 5 1.6 250k km kosztuje wiecej xd
@WinterLinn: poki co juz sie do automatu przyzwyczailem, plus korzystam z haka czasami (do st220 nie bardzo da sie hak zalozyc), takze chyba juz niestety pozostanie w sferze marzeń. Ten znajomy miał 2 sztuki, wiec pare razy jezdzilem i stąd mam straszny sentyment i niedosyt ze nigdy nie własnosc nie mialem (,)
@zygmunt3wazza: hmm, z tego co widziałem to montują do kombiaków, nie wiem czy do sedanów i hb też. Oni ładują jakieś specjalne dłuższe i bardziej wygięte haki żeby zderzak oszczedzić. Ostatnio ktoś sprzedawał jakiś hak, ale nie chcę mieszać. Co do automatu to jakbym miał dużo pieniedzy to sprobowałbym wsadzić jakiś automat do stka bo znudziło mi sie wajchowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WinterLinn:

wymianę amorków przednich


100-120 za stronę to masz 200-240 cebulionów

sprzęgło z dwumasa


600 + 150 zbieżność bo z trawersą trzeba wyjechać
Jak uszczelniacze pół osi też do wymiany to +50 za dwa .
Jak olej do zmiany w skrzyni przy okazji to +70.
40 cebulionów od tulei w trawersie jak się zdecydujesz na wymianę.

wymiana tarcz i klocków tyl


120 za stronę trzeba wziąć( 80 tarcz +40 klocki) .