Wpis z mikrobloga

#bron #militaria #maczety #zycieostrejakmaczeta #bronbiala #macheteboners

Maczeta Joker JKR124

Głownia wykonana ze stali nierdzewnej

Rękojeść z tworzywa sztucznego, stylizowanego na drewno :D

długość ostrza 46cm

długość całkowita 60cm

waga: 700g.

Cena: 60-80 zł

W zestawie pochwa

Opinia posiadacza:

Dobra i tania maczeta. Narąbałem nią już trochę drewna i nadal trzyma ostrość, choć wiadomo że troszeczkę zawsze się stępi.

Jest dość ciężka (dla porównania maczeta Cold Steel Latin 21" jest sporo dłuższa i zarazem sporo lżejsza) ale to nawet zaleta.

Mój egzemplarz miał pewną wadę w postaci źle spasowanej rękojeści, przez co głownia lekko latała do przodu i do tyłu, ale to raczej jednostkowy przypadek. Także polecam.
Pobierz
źródło: comment_4jr9bTCY5ORlxTUQmjafBG9A8jwU0cR4.jpg
  • 8
@sniegi: Z tego co widziałem na zdjęciach zarekwirowanego sprzętu, to rycerze ortalionu używają raczej maczet

MACZETA MIECZ KATANA NOZ 80CM MEGA OSTRA POLECAM BCM za 19,99 ;) a Joker to już jednak jakaś marka.

Ale taguję #bron i #bronbiala bo maczety od dawna są używane do walki, i to niekoniecznie w Krakowie.
@MiernaBabcia: Też mnie to trochę śmieszy, ale jakby się zastanowić to nie jest to takie ostatecznie głupie.

Nie każda uliczna bijatyka to walka na śmierć i życie. Nikt nie wyskoczy z maczetą jeśli nie ma zamiaru zabicia przeciwnika. Ale taki kastecik jest już całkiem przydatny do dawania przysłowiowego wpier.... Tylko sam nie wiem czy zakapiory które z definicji łamią prawo, przejmowałyby się tym, że czegoś nie wolno posiadać. Zakaz działa jedynie